George Soros nagle zaczął skupować złoto

09:51 10.06.2016

Złoto
© Fotolia/ Ded Pixto

Amerykański miliarder George Soros po dłuższej przerwie powrócił do operacji na rynku finansowym. Fundacja Sorosa, obracająca 30 miliardami dolarów, sprzedała pakiety akcji i z otrzymanych środków skupiła złoto i papiery wartościowe przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem złota – podaje The Wall Street Journal.

Dane posunięcie świadczy o pesymistycznym nastawieniu inwestora. Skup złota stanowi z reguły część tzw. strategii niedźwiedziej, stosowanej w czasie, gdy spada wartość papierów wartościowych i inwestorzy szukają jakiejś cichej przystani, którą są drogocenne metale.

W ostatnich miesiącach nastrój Sorosa ewoluuje w stronę zwiększonego pesymizmu, co można wytłumaczyć spowolnieniem tempa chińskiej gospodarki, a także tarciami w Europie (w szczególności możliwym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE).

Amerykański finansista prognozuje „ostre wyhamowanie chińskiej gospodarki”, do czego, zdaniem finansisty, doprowadzą wzmożony odpływ kapitału i wysoki dług publiczny Pekinu. Jego zdaniem, system finansowy Chin „niepokojąco przywodzi na myśl to, co wydarzyło się w czasie kryzysu finansowego w USA w latach 2007-2008″. Kryzys chińskiej gospodarki doprowadzi do gwałtownego spadku notowań na światowych rynkach — uprzedził Soros. Finansista oświadczył, że jest kategorycznie przeciwko stawianiu na azjatyckie waluty i gospodarki surowcowe. Chiny zauważyły Sorosowi, żeby zaprzestał wojny przeciwko chińskiej waluty.

W ostatnich latach Soros praktycznie nie prowadził własnych inwestycji. Zajmował się w szczególności działalnością charytatywną i aktywnie uczestniczył w życiu publicznym. W związku z tym, powrót Sorosa na rynek inwestycji stanowi moment przełomowy.

źeódło: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160610/3082963/George-Soros-skup-zlota.html

Reklamy

Komentarzy 5 to “George Soros nagle zaczął skupować złoto”

 1. mgrabas Says:

  http://wirtualnapolonia.com/2016/06/11/stratfor-europa-podzieli-sie-na-bloki-panstw-polska-moze-stanac-przed-historyczna-szansa-analiza/

 2. mgrabas Says:

  http://miziaforum.wordpress.com/2016/06/11/europejski-bank-centralny-rozpoczyna-druk-miliardow-euro-aby-splacic-dlugi-niemieckich-wloskich-i-francuskich-firm-prywatnych-nie-to-nie-zart/

 3. mgrabas Says:

  http://www.infowars.com/exclusive-bilderberg-planning-to-trigger-financial-collapse/

 4. mgrabas Says:

  http://www.infowars.com/george-soros-is-preparing-for-economic-collapse-does-he-know-something-that-you-dont/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s