Powstanie betonowy mur wokół Stadionu Narodowego

Posted by Marucha w dniu 2016-06-10 (piątek)

Stadion Narodowy (PGE Narodowy) na czas szczytu NATO zamieni się w prawdziwą twierdzę. Bezpieczeństwa przywódców Sojuszu będzie strzec wysoki, betonowy mur, który zostanie specjalnie zbudowany na tę okazję.

Betonowe płyty, które zostały zamówione już przez policję mają mieć wysokość co najmniej 2,5 metra, a także muszą być ze sobą „trwale połączone”. Ponadto będą na tyle ciężkie, aby nie można było ich przesuwać – informuje RMF FM.

Konstrukcja ogrodzenia ma również uniemożliwiać obserwowanie tego, co dzieje się w wygrodzonej części „nawet po podstawieniu podestu”. Policja zamówiła mur o długości półtora kilometra. Wykonawca musi zdążyć na 4 lipca, zaś demontaż ma nastąpić tuż po szczycie NATO. Oprócz betonowego muru, dostępu do stadionu będą chronić też metalowe barierki.

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie (PGE Narodowy). Będzie wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych w Polsce spotkań na szczeblu międzynarodowym.

Jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej, agenda szczytu będzie dotyczyła implementacji postanowień poprzedniego spotkania liderów państw Sojuszu w Newport w Walii, jak i uzgodnień dotyczących obrony i odstraszania na wschodniej flance NATO.

rmf24.pl, telewizjarepublika.pl
kg
http://telewizjarepublika.pl

Organizatorzy Szczytu NATO zapomnieli o innych krokach, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa: np. wysiedlenie mieszkańców okolicy Stadionu w promieniu 15 kilometrów, otoczenie muru stanowiskami cekaemów, zakaz wychodzenia z domów dla mieszkańców Warszawy itd.

Admin

źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/06/10/powstanie-betonowy-mur-wokol-stadionu-narodowego/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Powstanie betonowy mur wokół Stadionu Narodowego”

  1. mgrabas Says:

    gdy niejaki Barack Hussejn Obama przyjechał do warszawki to wstrzymano ruch w polskiej stolicy, a jej mieszkańców ostrzeżono żeby nie wychodzili z domów bo snajperzy rozlockowani na dachach domów mogą mieszkańców wziąć za zamachowców i zastrzelić

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1142534,Obama-w-Polsce-Snajperzy-na-dachach-trasy-sprawdzone-pirotechnicznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s