Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych.

Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem.

Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.

Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.

Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4 (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP)”.

Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.

Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi.

Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej. Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army mających stacjonować w Polsce.

Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz… Moskwy.

Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim.

W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki.

Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.

DSC_0195

Mateusz Piskorski

źródło: http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/16/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/

Reklamy

Komentarzy 9 to “Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?”

 1. Acia Says:

  • mgrabas Says:

   „Maj 21, 2016

   Prezydent podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP!

   Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się wojsk obcych na terytorium RP – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

   Nowa ustawa umożliwia obcym wojskom użycie polskiego terytorium lub przestrzeni powietrznej do podjęcia działań mających na celu „udzielenie pomocy Rzeczypospolitej Polskiej lub innemu sojusznikowi w sytuacji konieczności”. Jednym z założeń ustawy jest m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii.

   W ustawie czytamy:

   Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów

   Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł PiS Waldemar Andzel zapewnia, że sprawne przemieszczanie się wojsk obcych na terytorium RP zapewni wsparcie dla naszego kraju w sytuacji zagrożenia.

   „Bardzo dobrze się stało, że ta ustawa weszła w życie. (…) Wiemy, jakie jest zagrożenie na arenie międzynarodowej. Tutaj jest nam potrzebne sprawne przemieszczanie się, aby obce wojska, dokładnie natowskie, mogły wspierać nasz kraj” – powiedział Andzel.

   „Uważam, że jest to PiSowska wersja ustawy 1066, o bratniej pomocy” – stwierdził z kolei poseł Robert Winnicki.”

   źródło: http://polskaracja.com/prezydent-podpisal-ustawe-nadajaca-obcym-wojskom-uprawnienia-sil-zbrojnych-rp/

   • mgrabas Says:

    „(…)

    Sejm poprzedniej kadencji stworzył prawo, zwane ustawą 1066, którego intencja nie jest do końca znana. Nowe zapisy legalizują tak zwaną „bratnią pomoc”, czyli zbrojną interwencję obcych wojsk na terytorium naszego kraju w razie „zagrożenia demokracji”, czy czegoś tam.
    Obecne władze, zanim jeszcze zostały władzami, obiecywały zajęcie się tą sprawą i anulowanie skandalicznej ustawy. Zamiast tego mamy nową ustawę, nadającą obcym wojskom uprawnienia identyczne z polskimi siłami zbrojnymi.
    Admin

    Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu oraz przemieszczania się wojsk obcych na terytorium Polski – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Zakładają m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii.

    Decyzje będzie o tym podejmował prezydent na wniosek szefa MON, bez konsultacji z Sejmem.

    Ustawa o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium wprowadza znaczące zmiany. Przede wszystkim, że: „zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP

    w czasie pokoju

    wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów”.

    W zgodzie prezydenta ma zostać określony cel pobytu oraz zakres uprawnień polskich sił zbrojnych przyznanych obcym wojskom na terytorium Polski.

    Zgodnie z uzasadnieniem, nowa ustawa ma szczególnie dotyczyć wojsk krajów NATO i UE. Miałyby one wzmacniać polskie siły zbrojne w czasie pokoju. A co więcej, posiadać takie uprawnienia, które przysługują siłom polskim. „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP” – napisano na stronach Prezesa Rady Ministrów.

    Zasadnicza rola w całym recesie decyzyjnym zostaje powierzona Prezydentowi RP, który podejmuje decyzję na wniosek ministra obrony narodowej po uprzedniej zgodzie premiera. Tym samym nie jest tu wymagana zgoda Sejmu.

    Ułatwienia dla Szpicy NATO

    Zdaniem zwolenników nowej ustawy, jej przepisy ułatwiają przyjęcie tzw. szpicy NATO nie tylko w czasie kryzysu, ale także w czasie pokoju. Jako argument przedstawiana jest również konieczność posiadania możliwości odpowiedzi na zagrożenia bezpieczeństwa, polegające na wywoływaniu konfliktów „pozornie wskazujących na ich wewnętrzny charakter”, a następnie prowadzących do stopniowego, gospodarczo-militarnego wyniszczania kraju „zaatakowanego”.

    Nowe regulacje miałyby pokazać potencjalnemu przeciwnikowi, że w czasie pokoju „nie ma żadnych ograniczeń prawnych” w użyciu wojsk państw członkowskich NATO i UE. Ustawa zawiera również regulacje dotyczące użycia broni przez obce wojska podczas pobytu w Polsce. Autorzy projektu przekonują także, że efektem nowelizacji ustawy będzie przekonanie sojuszników z NATO i UE, że ich działania są zgodne z polskim prawem.
    [„Sojuszników” jakiekolwiek prawo, zwłaszcza polskie, gówno obchodzi – admin]

    W komentarzu dla RIRM poseł PiS Waldemar Andzel, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej zapewniał, że sprawne przemieszczanie się wojsk obcych na terytorium RP zapewni wsparcie dla naszego kraju w sytuacji zagrożenia. „Bardzo dobrze się stało, że ta ustawa weszła w życie. (…) Wiemy, jakie jest zagrożenie na arenie międzynarodowej. Tutaj jest nam potrzebne sprawne przemieszczanie się, aby obce wojska, dokładnie natowskie, mogły wspierać nasz kraj” – powiedział Andzel.

    W programie „Bez Filtra” posłanka Anna Maria Siarkowska (Kukiz’15) mówiła z kolei, że nowelizacja polega głównie na uproszczeniu procedur. Uważała, że obecna sytuacja międzynarodowa wymaga, by zostały one maksymalnie skrócone. „Chodzi o to, żeby Polska w bardzo szybkim trybie mogła wezwać sojuszników na pomoc, również w czasie pokoju” – mówiła Siarkowska.

    „Ta ustawa sprowadza się do tego, że Polska będzie mogła w szybkim czasie zawołać „pomocy”. Ale czy to wystarczy dla zapewnienia Polsce zdolności obronnych i szybkiej pomocy sojuszniczej? W mojej ocenie – zdecydowanie nie” – podkreśliła posłanka.

    Pisowska ustawa o bratniej pomocy?

    Bardzo krytycznie projekt ustawy oceniał poseł Robert Winnicki, nazywając ją „PiSowską wersją tzw. ustawy 1066, zwanej „Ustaw o bratniej pomocy”.

    „Posiadanie własnych sił zbrojnych i służb mających wyłączne kompetencje do wykonywania zadań na terytorium Polski jest atrybutem suwerennego państwa” – mówił Kresom.pl Winnicki. Jego zdaniem, tego rodzaju przepisy stwarzają niebezpieczny precedens, który mogą wykorzystać również przyszłe rządy. Podkreśla, że tego rodzaju przepisy to faktycznie wyraz słabości polskiego państwa, „które sygnalizuje, że nie jest w stanie samo zapewnić bezpieczeństwa na swoim terytorium”.

    Podobnie wypowiadał się także poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz:

    „Uważam, że przyjmowanie takich ustaw jest pokazaniem Polakom, że państwo polskie i wojsko polskie po prostu nie będzie w stanie ich obronić w sytuacjach zagrożenia. To jest katastrofa wizerunkowa, tak nie buduje się dumy z Rzeczpospolitej.”

    „Dla mnie fundamentem jest odbudowa wojska polskiego. Upraszczanie procedur dot. zapraszania obcych wojsk jest według mnie po porostu wyrazem bezsilności państwa polskiego” – dodawał w rozmowie z Kresami.pl.

    http://www.kresy.pl

    źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/05/22/prezydent-podpisal-ustawe-nadajaca-obcym-wojskom-uprawnienia-sil-zbrojnych-rp/

    • mgrabas Says:

     „by rzeczpospolitapolska | 22 Maj 2016 · 13:43

     M.Piskorski „szpieguje” dla Rosji, a Żydo-PiS, Żydo-PO, dla kogo?


     Czołówka Żydo-PiS-u na obradach Knestetu 27.01.2014 w czasie trwania rządów Żydo-PO.

     Z wyboru Dudy na lokatora Belwederu bardzo cieszyli się „polscy” Żydzi twierdząc, że to najlepszy kandydat na prezydenta dla Polaków.

      

     A.Duda, już prezydent, staje w obronie unijnej flagi deptanej przez Włodzimierza Knurowskiego.

      

     „(W.Knurowski) Kiedyś mi się skarżył, że spora cześć jego kłopotów ze zdrowiem wystąpiła po poturbowaniu go przez tatę Pana Prezydenta, również pro-unijnego Pana Dudę Starszego.”   /-/ Eugeniusz Sendecki  –  za:  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/131709,andrzej-duda-utrudnial-knurowskiemu-deptanie-flagi-uehttp://

      

     A poniżej inna kreatura Żydo-PiS-u, która będzie miała pomnik na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie – mam nadzieję, że długo nie postoi, a i z Wawelu także zostanie wyeksmitowana.

     Zatrzymanie Mateusza Piskorskiego zapewne jest także zemstą okupanta za publiczne antykapitalistyczne, anty-NATO-wskie i anty-USraelskie manifestacje organizowane przez „Zmianę”. Partia „Zmiana” jest zagrożeniem dla interesów żydowskich. I dlatego okupant chce nas zastraszyć.

     To co mnie w sprawie zatrzymania Mateusza Piskorskiego najbardziej bulwersuje to cyniczna bezczelność żydo-PiS!!!

     Żydo-PiS czyli „Prawo i Sprawiedliwość” pokazuje, czym jest Prawo i Sprawiedliwość w Polsce pod jego żydowską okupacją. Zatrzymanie byłego posła, obecnie lidera partii Zmiana, Mateusza Piskorskiego nastąpiło przede wszystkim w związku z jego obecną działalnością polityczną i prezentowaną przez niego sympatią wobec Rosji. Jest to po prostu polityczne polowanie na czarownice. Nie ma to zatrzymanie lidera Zmiany bezpośredniego związku z jego wcześniejszą działalnością poselską i dlatego oficjalnie nie doszło do złamania artykułu 105 konstytucji. Choć zemsty na byłym „Lepperowcu” jako dodatkowego motywu represjonowania Mateusza Piskorskiego wykluczyć nie można. Ale nie to jest najgorsze w tej sprawie. Najbardziej obżydliwe w niej jest to, że  zamieszany w ten bandytyzm jest kryminalista ułaskawiony przez Obłudę Dudę – Kamiński!

     Minister koordynator służb potwierdził informację o zatrzymaniu Mateusza Piskorskiego. Mariusz Kamiński dodał, że były poseł Samoobrony ze Szczecina jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji.

     To jest  ten sam kryminalista Kamiński, który sfabrykował wymierzoną w Andrzeja Leppera „aferę gruntową”.  Został za nią skazany, przez Dudę ułaskawiony i dalej uprawia swój kryminalny, przestępczy proceder. (Wypada dodać, że kryminalista Kamiński fabrykując dowody przeciw A.Lepperowi wykonywał polecenia szefa Żydo-mafii PiS, J.Kaczyńskiego, któremu podległy żydo-reżimowi aparat sądowniczy nie postawił w tej sprawie żadnych zarzutów. – D.Kosiur)

      

     Teraz widzimy czym jest Prawo i Sprawiedliwość pod rządami żydowskiej mafii „Prawo i Sprawiedliwość” – służący żydowskim interesom kryminaliści ścigają służących polskim interesom niewinnych Polaków.
     A co zakrawa dodatkowo na farsę III Rzydopospolitej – nadal są agenci wpływu bredzący o tym, że Polską rządzi „ruska agentura”. I nadal są tacy, którzy w to wierzą. Ale gdyby Polską nadal rządziła ruska agentura, to sympatyk Rosji, Piskorski, dzięki jej wpływom byłby senatorem, ministrem, marszałkiem sejmu albo i premierem. A Kalksteiny, Kamińskie, Macierewicze i Waszczykowskie siedzieliby jak mysz pod miotłą. Albo i za szkodzenie Polsce zasuwaliby w kamieniołomach.

     Niech żyje Prawo i Sprawiedliwość w Judeopolonii pod żydowską okupacją Prawa i Sprawiedliwości.

     Andrzej Szubert

     (z prywatnej poczty)

     _______________________________

     Pokaz i zastraszenie

     Przypadek  Mateusza Piskorskiego  jest tak prymitywny, że aż powinien zawstydzić Polaków – tak nisko bowiem ceniona okazuje się być ich inteligencja, samodzielność myślenia, zdolność przeniknięcia prowokacji – ale także odwaga i niezależność. Oto przecież minister  Mariusz Kamiński, posłowie PiS i publicyści związani z tą partią otwartym tekstem mówią jaka była przyczyna i jaki jest cel aresztowania lidera ZMIANY. Po pierwsze – jak stwierdził koordynator służb specjalnych – chodziło o „pokazanie ich sprawności”. Po drugie – co dopowiadają portale pro-rządowe aresztowanie Mateusza ma „zrobić wrażenie na Rosji”. Proszę jeszcze raz to dokładnie przeczytać –  obóz rządzący jasno mówi, że sprawa ma charakter pokazowy!  Nawet nie starają się udawać, że „coś jest na rzeczy”, co powtarzają nawet niektórzy przestraszeni, że podzielą los Piskorskiego.

     Konrad Rękas   za: http://chart.neon24.pl/post/131774,sprawa-piskorskiego

     źródło: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/22/m-piskorski-szpieguje-dla-rosji-a-zydo-pis-zydo-po-dla-kogo/

 2. mgrabas Says:

  „Kwiecień 27, 2016

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej skazani za spalenie flagi UE!

  Sąd Rejonowy w Łodzi skazał działaczy Młodzieży Wszechpolskiej za spalenie unijnej flagi.

  W Łodzi podczas manifestacji przeciwko KOD, dwóch działaczy Młodzieży Wszechpolskiej dopuściło się spalenia flagi Unii Europejskiej.

  W związku z tym zostali ukarani karą grzywny na podstawie art. 140 Kodeksu Wykroczeń. Brzmi on: „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.”

  Nie obyło się oczywiście bez komentarza szefa partii Szymona Łuczaka. „To próba sankcjonowania wystąpień politycznych. Manifest, którego dokonali Wszechpolacy, choć kontrowersyjny, ponieważ promujący poglądy, które pozostają w mniejszości, ale są dopuszczalne prawem. Według mnie

  sąd wykorzystując art. 140 k.w., dyskryminuje osoby niezgadzające się z obecną polityką międzynarodowej organizacji, jaką jest Unia Europejska” – mówił Łuczak.

  Narodowcy zapowiedzieli, że złożą odwołanie od wyroku.”

  źródło: http://polskaracja.com/dzialacze-mlodziezy-wszechpolskiej-skazani-za-spalenie-flagi-ue/

 3. mgrabas Says:

  „on 21 maja 2016 13:09

  Polska: Władze zdławią krytykę NATO

  Sejm ma wkrótce głosować nad nowelizacją przyjętej w marcu ustawy „o szczególnych rozwiązaniach związanych ze szczytem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego”. Nowelizacja przewiduje zakaz tzw. zgromadzeń spontanicznych w stolicy w dniach 7-10 lipca br. oraz chwilowe rozszerzenie uprawnień BOR w tym czasie.

  Takiego wydarzenia jak szczyt NATO nie było w Rzeczypospolitej, dlatego niezmiernie istotne, by te rozwiązania były wprowadzone szczególnie z uwagi na przypadki zamachów terrorystycznych. (…) wprowadzenie zakazu udziału w zgromadzeniach spontanicznych na terenie Warszawy ma jedynie charakter epizodyczny, dotyczy czterech dni i jest to sytuacja wyjątkowa. – uzasadniał projekt w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartłomiej Grabski. Dodał, że ma to służyć bezpieczeństwu uczestników szczytu. Powołał się na przykład szczytu NATO w Lizbonie w 2010 r., kiedy portugalskie władze nie tylko zawiesiły postanowienia układu z Schengen i przywróciły kontrole graniczne, nie tylko zakazały demonstracji, ale nawet aresztowały kilkadziesiąt osób, które zamierzały manifestować.

  Platforma Obywatelska w dyskusji nad projektem podkreśliła swoje zasługi w polskim podlizywaniu się NATO.

  Przed nami szczyt NATO, wywalczony jeszcze przez administrację prezydenta Bronisława Komorowskiego i rząd Ewy Kopacz; dzisiaj czas, żeby skonsumować ten sukces, bo to dla naszego bezpieczeństwa rzecz bardzo ważna, szczególne w kontekście tego, co dzieje się na Ukrainie. – mówił poseł PO Cezary Tomczyk. Jerzy Meysztowicz, przemawiający w imieniu Nowoczesnej Ryszarda Petru, stwierdził, że proponowane rozwiązania są uzasadnione, nie budzą kontrowersji i zapowiedział ich poparcie.

  Szczyt NATO w Warszawie ma się odbyć 8-9 lipca. W jego trakcie loty w niektórych rejonach zostaną ograniczone lub zakazane. Polskie władze zwróciły się też do Kwatery Głównej NATO o wydzielenie samolotów rozpoznania i wczesnego ostrzegania AWACS (sic).

  (Na podstawie PAP opracował A.D.)


  źródło: http://xportal.pl/?p=25612

  • mgrabas Says:

   „Posted by Marucha w dniu 2016-05-23 (poniedziałek)

   Japonia: Jankesi gwałcą i mordują

   Okinawska policja zatrzymała 32-letniego marine, Amerykanina Kennetha Franklina Gadsona, który przyznał się zgwałcenia i zamordowania Riny Shimabukuro.

   20-letnia Shimabukuro od końca kwietnia była uznawana za osobę zaginioną. Japoński premier Shinzo Abe potępił już tę zbrodnię, dodając, że sprawy tego typu od ponad siedmiu dekad zatruwają stosunki pomiędzy Japonią a USA.

   Minister obrony Japonii złożył już oficjalną skargę do dowódcy amerykańskiej bazy Kadena Lawrence’a Nicholsona. [A do składu węgla też złożył? – admin]

   Kenneth Franklin Gadson

   Wieść o aresztowaniu w czwartek gwałciciela i mordercy Riny Shimabukuro, którym okazał się być Gadson, wywołała gwałtowne protesty w całej Japonii. Sprzeciw wobec rozmieszczenia amerykańskich wojsk w Japonii najsilniej demonstrowany był na Okinawie, gdzie stacjonuje około połowa jankeskich żołnierzy w Japonii.

   Jeden z działaczy zaapelował, by amerykańskie pojazdy nie miały prawa opuszczać baz. Protesty wsparła również Jane Fisher, Australijka, która została zgwałcona w Japonii przez pracownika bazy USA i której wiele lat zajęło dochodzenie sprawiedliwości.

   Rina Shimabukuro

   Zdaniem Fisher – „Władze muszą przestać tuszować takie przypadki. Musimy zacząć od początku i edukować ludzi, w tym zwłaszcza policjantów, lekarzy, sędziów, urzędników państwowych. W rozmowie ze mną mówili, że w zasadzie nie wiedzą jak podchodzić do gwałtów popełnianych przez wojskowych. I za każdym razem, gdy pojawia się kolejny taki przypadek, wojsko i rząd mówią, że będą upewniać się, by coś podobnego nigdy nie miało miejsca. To jednak dzieje się ciągle”.

   (Na podst. rt.com)
   http://xportal.pl

   Na szczęście, w Polsce nigdy do tego nie dojdzie.
   Admin

   za: http://marucha.wordpress.com/2016/05/23/japonia-jankesi-gwalca-i-morduja/

   „trep said
   2016-05-23 (poniedziałek) @ 22:29:10
   W bogatej kolonii us-izraela – Japonii tubylcy są nikim dla najemników z NATO
   to jak będzie w biednej kolonii us-izraela Polsce?”

   źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/05/23/japonia-jankesi-gwalca-i-morduja/#comment-582946

 4. mgrabas Says:

  źródło: http://piotrbein.wordpress.com/2016/05/21/pope-francis-criticizes-west-for-forcing-democracy-on-iraq-and-libya/

 5. mgrabas Says:

  by rzeczpospolitapolska | 19 Maj 2016 · 18:02

  Dzisiejsza tragedia Polaków i Słowian

  12987067_10153979810167906_1508530481745983763_nA więc, co nam, Polakom i Słowianom, szykuje miejscowa, rządząca, żydowska V kolumna oraz jej mocodawcy z USA, czyli Międzynarodówka żydowskiej, światowej, finansjery. (kliknij w obrazek) – D.Kosiur

  _________________________________

  autor: dr nowopolski

  za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/131728,dzisiejsza-tragedia-polakow-i-slowian

  Postnarodowe społeczeństwo III RP charakteryzuje się jedną cechą wspólną z poprzednimi pokoleniami; a mianowicie pozbawioną wzajemności miłością do Zachodu.

  Artykuł włoskiego eksperta wojskowego Manlio Dinucci , wyjaśnia autentyczny cel i niebezpieczeństwa związane z instalacją nowego „systemu obrony przeciwrakietowej” NATO w Polsce i Rumunii[i]. Autor opiera się przy tym na publicznych informacjach jego amerykańskiego producenta Lockheed Martin’a[ii]. System startowy Mark 4 przystosowany jest do wystrzeliwania zarówno „any-rakiet”, jak i (ofensywnych) rakiet. W tej sytuacji wystrzelone z pomorskiej bazy NATO rakiety typu „Tomahawk cruise missile”[iii] dosięgną bez trudności główne rosyjskie centra. Ponieważ rakiety tego typu lecą tuż na ziemią, nie ma możliwości ich przechwycenia.

  .

  W jednym z programów rosyjskiej telewizji, występujący w nim specjalista wojskowy, podkreślił że polska instalacja NATO jest dla Rosji „sprawą życia i śmierci” i na takim właśnie poziomie rozważane będą decyzje dotyczące jej unicestwienia.

  .
  Nie ulega wątpliwości, że prące do III wojny światowej państwa NATO (czytaj USA) zmuszą (sprowokują) Rosję do działania. Tak więc, podobnie jak II wojna, III wojna rozpocznie się na polskim Pomorzu. Wybuch tej pierwszej ściągnął na Polskę i świat ogromne nieszczęścia. III będzie znacznie bardziej katastrofalna, a dla Polski i Polaków oznaczać będzie zapewne ostateczne unicestwienie.
  .
  Być może taka jest wola Opatrzności, tym bardziej że koncepcja Polski lansowana przez „narodowe elity” wyczerpała się już dawno. Na podobieństwo „bratniej” Ukrainy, III RP przypomina bezgłowego (pozbawionego autentycznych elit) pajaca, za sznurki którego pociągają wszyscy mający swe interesy w tym regionie. Społeczeństwo polskie zdolne jest jedynie do wymiany jednego garnituru agenturalnych przywódców na drugi. Truizmem jest stwierdzenie, że tak funkcjonująca III RP (znów na podobieństwo Ukrainy) musi ściągać na siebie ogrom nieszczęść, a na dodatek stanowi poważne zagrożenie dla całego regionu.
  .
  Postnarodowe społeczeństwo III RP charakteryzuje się jedną cechą wspólną z poprzednimi pokoleniami; a mianowicie pozbawioną wzajemności miłością do Zachodu. Jej obywatele gotowi są dosłownie na wszystko, aby tylko zostać zaliczonym do „Zachodu”. Również tą właściwością podobni są do Ukraińców i innych społeczeństw czwartej kategorii.
  .
  Polacy nie są w stanie pojąć, że dla Zachodu, byliśmy zawsze i pozostaniemy, tym co dziś określają mianem „lesser peoples” (podludźmi). Cała tysiącletnia historia Polski ukazuje to dobitnie. Zachód wykorzystywał każdy pretekst i okazję by niszczyć i podbijać nasze terytoria. Dopiero w 1410 roku (pół milenium od chrztu Polski) udało się mocarstwowej Rzeczpospolitej powstrzymać „chrystianizacyjne” zachodnie zapędy. I to nie na długo. Polacy nie są w stanie pojąć prostej sprawy, że Zachód kieruje się jedną tylko zasadą – swym interesem. Wbrew hałaśliwej propagandzie, jakiekolwiek zasady moralne są mu całkowicie obce. Demonstrował to nieprzerwanie na przestrzeni milenium i demonstruje to dziś. Jedyne co się zmieniło to „zestaw wartości” w imię których niszczy i eksploatuje on innych.
  .
  Absurdalne uwielbienie Zachodu przez Polaków równoważone jest nienawiścią i pogardą do swych naturalnych braci – Słowian. Również w tej cesze identyfikować ich można z Ukraińcami. Oczywiście nie wszyscy Polacy odpowiadają powyższej charakterystyce. Jednak jest ich wystarczająca liczba do pchania Ojczyzny ku zagładzie.
  .

  Tragiczny koniec jest nieunikniony, jeśli mieszkańcy III RP nie przestaną kierować się powyżej przedstawionym paradygmatem i nie otrząsną z siebie wszawej agentury odgrywającej rolę „narodowych elit”

  .

  comment_lELhiJ2zPn4eWF7C06BjWBzstHeVHlAo,w400ilustracje i wytłuszczenia: Redakcja WPS
  .
  Z wieloma tezami autora koresponduje tekst „Dlaczego nacjonalizm?”https://programwps.wordpress.com/2016/05/15/dlaczego-nacjonalizm/

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/19/dzisiejsza-tragedia-polakow-i-slowian/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s