Z niejasnych (zapewne celowo) słów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego wynika, że obecnie mogą trwać przygotowania do rozpoczęcia zbrojnej agresji na Syrię pod przewodem USA.

Polska: Będzie agresja USA na Syrię?

 Z niejasnych (zapewne celowo) słów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego wynika, że obecnie mogą trwać przygotowania do rozpoczęcia zbrojnej agresji na Syrię pod przewodem USA.

– To jest kilka operacji. Tworzy się teraz operacja tzw. libijska, tworzy się też koalicja, która ma rozwiązać sytuację syryjską. Operacje toczą się pod przywództwem Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, ale nie pod patronatem NATO. (…). My jesteśmy gotowi skierować tam kilka samolotów F-16, które będą patrolowały i wspierały koalicję. Trwa jeszcze dyskusja czy one polecą do Jordanii czy do Kuwejtu. Poza tym jesteśmy gotowi wysłać tam dwa polskie okręty „Kościuszko” i „Czernicki”. Żadna z tych koalicji nie jest jeszcze dopracowana i nie ma sprecyzowanych celów. My zgłosiliśmy się w ramach odpowiedzi na zapotrzebowanie, o którym kilka miesięcy temu usłyszeliśmy.

 – powiedział Waszczykowski w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej”.

Jako kolejny z polityków PiS (obok Jarosława Kaczyńskiego) wykluczył też możliwość choćby namysłu nad opuszczeniem przez Polskę Unii Europejskiej.

– W Polsce w znaczących siłach politycznych nie ma przeciwników Unii Europejskiej. Nikt nie dyskutuje o wyjściu z Unii Europejskiej. Nam się wydaje, że model proponowany przez lata przez tandem francusko-niemiecki jest wyczerpany. – mówił Waszczykowski.

(Na podstawie rp.pl opracował A.D.)

źródło: http://xportal.pl/?p=25578

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Z niejasnych (zapewne celowo) słów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego wynika, że obecnie mogą trwać przygotowania do rozpoczęcia zbrojnej agresji na Syrię pod przewodem USA.”

 1. mgrabas Says:

  „BY RZECZPOSPOLITAPOLSKA 18 MAJ 2016 · 12:52

  W.Waszczykowski w/s Sawczenko – cymbał, czy antypolska kreatura?

  56eaa6c6327e416d84644f3e72336b42W.Waszczykowski (PiS), szef MSZ IIIŻydo-RP, bynajmniej nie jest Żydem, ale wysługującą się syjonistycznemu żydostwu USA antypolską kanalią. Cóż, tylko takie indywidua tworzą polityczny wizerunek Polski po 1989r. i nawet dobierają sobie właściwych duchowych patronów. – Poniżej list poetki, L.Ogińskiej, do Redakcji Gazety Warszawskiej.

  Ciekawe, kiedy – za ile jeszcze lat -, Polacy, którzy biorą udział w organizowanej przez żydo-reżim wyborczej hucpie, mającej poparcie hierarchii Kościoła, zorientują się, że nie istnieją różnice między syjonistycznymi szumowinami z PiS i takimi samymi z PO i że hierarchia Kościoła niczym się od nich nie różni – jest tak samo antypolska, antynarodowa i antypaństwowa.D.Kosiur


  Szanowny Panie Redaktorze!

  Witold Waszczykowski postawił tezę, za którą w normalnych warunkach powinien być natychmiast zdymisjonowany! Uzależnił on polskie relacje z Rosją od tego, czy Rosjanie wypuszczą banderowską lotniczkę Sawczenko. Miejmy nadzieję, że deklaracja Waszczykowskiego bierze się z naiwności i niewiedzy, jednak gdy ktoś jest nieukiem i naiwniakiem, to nie powinien być szefem MSZ.

  Sawczenko zgłosiła się na ochotnika do faszystowskiej formacji Ajdar, której działalność i nadużycia potępiła nawet ultraliberalna formacja Amnesty International. Nadużycia? Na Ukrainie ogławia się ludzi, wiesza na hakach, topi w studniach – jak za niedawnych czasów na Wołyniu i Podolu. Robiono to wtedy pod banderowską flagą, robi się to i dziś. Panu Waszczykowskiemu dobrze z oczu patrzy, ale z łba się kurzy! Ślepy dostrzegłby tryzub na koszulce Sawczenko. Po wojnie niemiecka swastyka została zakazana, ale ukraiński tryzub dalej istnieje w herbie państwa. Nazwę „Tryzub” obrała ukraińska organizacja, której lider Dymitr Jarosz obiecał, że Polakom zorganizują „drugi Katyń”! Gdy polscy mężczyźni bili się na wojnie z Niemcami, banderowcy spod znaku tryzuba „walczyli” z polskimi dziećmi, matkami, starcami.

  Ukraińcy nam obiecują „drugi Katyń”? Oby tylko Katyń! Na Wołyniu i Podolu wieszano dzieci na jelitach matek, tępymi piłami przecinano na pół, obcinano kobietom piersi, rany posypywano solą!

  Świadek zdarzeń pod Stanisławowem opowiadał mi:

  Staliśmy na środku wsi, jeden z grupy banderowców wyskoczył, chwycił dwuletniego chłopca i na oczach mdlejącej matki – wbił go na płot! Wyrwał kołek i potrząsając wierzgającym dzieckiem wrzeszczał:

  – Macie swojego orła białego!

  Panie Waszczykowski! Broniąc Sawczenko, broni pan nie polskiej racji stanu, ale morderców tego polskiego dziecka wbitego na pal pod Stanisławowem!

  Panie Waszczykowski! Dziś Polakom w Niemczech dzieci zabiera Jugendamt? Pan się o Sawczenko upomina? Niech pan się upomni chociaż o jedno rodzicom – przez Niemców – zabrane dziecko! O jedno!!! Udowodni pan wtedy, że kieruje panem faktycznie racja stanu a nie – koniunkturalizm, czyli przecząca zdrowemu rozsądkowi proukraińska polityka!!!

   

  Fotografia

  (Dzieciom polskim zamordowanym przez UPA)
   
  Na fotografii starej
  z czterdziestego czwartego
  rośnie skrwawione drzewo,
  tu dzieci ukrzyżowano…
  Druty, jak róże, wplecione w nadgarstki…
  Anioła nie ma nad nimi,
  rok jest
  czterdziesty czwarty,
  na fotografii wśród zimy…

  Wiszą tam dzieci wśród cieni,
  ból ich zatrzymał na zdjęciu,
  a czas zatrzymał ich cząstkę,
  Czy świat się zmienił? Czy zmienił…
  …Bo one wciąż wiszą – za Polskę…

  Matki w liściach i kirach,
  nie ma skowronków, ni księdza,
  nie ma szeptunek, ni wróżek
  …tylko z drzewa mogiła,
  drut kolczasty, jak róże…

  Mam fotografię starą
  ból nieskończoność uwięził…
  Oczy dziecięce, martwe
  z zamarzniętą wiarą
  białą
  na drzewa gałęzi.

  Płacz umilkł dawno.
  Na soplach splecione dłonie…
  Pójdą do Matki Boskiej,
  pójdą do Niej.
  Na fotografii polskiej…

  Lusia Ogińska

  za: http://warszawskagazeta.pl/felietony/lusia-oginska/item/3791-waszczykowski-i-sprawa-sawczenko

  źródło: http://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/18/w-waszczykowski-ws-sawczenko-cymbal-czy-antypolska-kreatura/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s