Kiedy cała UE skupiona jest na walce o demokrację w Polsce, Niemcy podpisują z Rosjanami kolejną umowę w/s Nord Stream!

Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-19

Nasz zachodni sąsiad ogłosił w ostatni piątek, że udzielił zgody rosyjskiemu Gazpromowi na jeszcze większe wykorzystanie gazociągu OPAL (lądowej odnogi Nord Streamu), który biegnie od Bałtyku, wzdłuż granicy z Polską, aż do Czech. Gazociąg ten został zbudowany przez Niemców, by ominąć Polskę jako kraj tranzytowy dla przesyłu gazu na zachód i południe Europy. I co? – I nic! Cała Bruksela skupiona jest bowiem na „walce o polską demokrację”, a nie na jakimś rosyjsko-niemieckim układzie.

 

Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci poinformowała w ostatni piątek, że wydała rosyjskiemu Gazpromowi zgodę na większe wykorzystanie przepustowości gazociągu OPAL, czyli lądowej części Nord Streamu. Gazociąg ten biegnie od plaż Bałtyku, wzdłuż granicy z Polską, aż do Czech. Dalej łączy się z gazociągami biegnącymi do Austrii, jak i na zachód Europy (do Francji). OPAL wybudowano kilka lat temu, jako element projektu „Nord Stream”, tak aby ominąć Polskę i Ukrainę, jako kraje tranzytowe dla przesyłu rosyjskiego gazu.

Do tej pory Gazprom mógł użytkować jedynie 50 proc. przepustowości OPALU. Zgoda Niemców na wykorzystywanie przez Gazprom do 100 proc. przepustowości, będzie równoznaczna z automatycznym zmniejszeniem roli Polski i Ukrainy, jako państw tranzytowych. Tym samym zmaterializuje się największe ryzyko płynące dla Polski z faktu powstania Nord Stream. Rosja będzie mogła stosować „energetyczny szantaż” bez konsekwencji zagrożenia dostaw na zachód Europy. Niedostarczenie gazu do Polski nie będzie bowiem oznaczać braku dostaw do Niemiec, Austrii czy Francji. A wszystko to za zgodą i w porozumieniu z rządem federalnym w Berlinie i brukselskimi eurokratami, którzy w ostatnich miesiącach wydają się być zaślepieni walką o polską demokrację.

Źródło: Niemcy zgadzają się na większy dostęp Gazpromu do gazociągu Opal (Stooq.pl)
Czytaj także: Byli rozbiorcy Polski zacieśniają współpracę. Powstaje energetyczny sojusz Rosji, Niemiec i Austrii!
(Niewygodne.info.pl)

niewygodne.info.pl
blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

źródło: http://wirtualnapolonia.com/2016/05/19/kiedy-cala-ue-skupiona-jest-na-walce-o-demokracje-w-polsce-niemcy-podpisuja-z-rosjanami-kolejna-umowe-ws-nord-stream/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Kiedy cała UE skupiona jest na walce o demokrację w Polsce, Niemcy podpisują z Rosjanami kolejną umowę w/s Nord Stream!”

  1. mgrabas Says:

    źródło: http://wzzw.wordpress.com/2016/05/22/%E2%96%A0%E2%96%A0-plonie-francja-i-szwecja-w-niemczech-gwalca-lecz-komisarze-zaniepokojeni-polska/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s