Sir Julian Rose o TTIP i przygotowywanej tyranii Rządu Światowego.

Opublikowany 13.03.2016
Podpisz petycję:
http://www.petycjeonline.com/alarm-bronmy-dobrej-zywnosci

Sir Julian Rose, Prezes Międzynarodowej Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC)
demaskuje czemu ma służyć porozumienie między USA i Unią Europejską, tzw. TTIP.
Strona ICPPC: http://icppc.pl/index.php/pl/
Realizacja Marek Podlecki

Reklamy

Komentarze 2 to “Sir Julian Rose o TTIP i przygotowywanej tyranii Rządu Światowego.”

 1. mgrabas Says:

  Jeżeli ta umowa wejdzie w życie, polscy rolnicy będą bezbronni, a państwo ubezwłasnowolnione

  Anna Wiejak

  Opublikowano 14 marca 2016

  W tym roku mają definitywnie zakończyć się negocjacje w sprawie traktatu o wolnym handlu TTIP, który – jeżeli wejdzie w życie – m.in. zniesie obowiązek informowania o obecności GMO na etykietach produktów zawierających genetycznie modyfikowane składniki. Ponadto wprowadzi mechanizm umożliwiający prywatnym firmom pozywać państwa przed sądy arbitrażowe z pominięciem procedur krajowych.

  W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych. Co więcej, jeżeli dojdzie do konfliktu między polskimi rolnikami a np. Monsanto, czy jej spółką-córką Cargill, z usług których korzystają rolnicy ze Stanów Zjednoczonych, wspierani przez amerykańskie władze, to nie będą mieli najmniejszych szans na wygraną. Tymczasem spór taki jest w zasadzie wpisany w TTIP i stanowi jedynie kwestię czasu.

  Oznacza to, że pod znakiem zapytania będzie dalsza egzystencja polskich małych gospodarstw rodzinnych, i tak już poważnie nadwyrężonych przez politykę Unii Europejskiej.

  Umowa TTIP będzie miała przełożenie na życie codzienne również w innych jego obszarach, także w zakresie medycyny i roli obywateli w społeczeństwie. Grupa prawników, w tym wykładowców prawa, sędziów i prokuratorów ostrzegła już w 2010 roku, jeszcze zanim rozpoczęły się negocjacje, że porozumienie TTIP może być niezwykle niebezpieczne dla szeroko rozumianych rządów prawa.

  50 prawników wydało wówczas oświadczenie o „krzywdzie wyrządzanej dobru społecznemu przez międzynarodowy reżim inwestycyjny”. To jednak nie powstrzymało ani UE ani USA przed włączeniem ISDS (investor-state-dispute-settlement czyli wspomnianego systemu regulującego kwestię sporów między państwem a prywatnymi firmami) do TTIP, powodując masowe protesty.

  W 2014 roku Komisja Europejska została zmuszona do przeprowadzenia publicznych konsultacji nad ISDS, w których uczestniczyła grupa ponad 100 ekspertów w dziedzinie prawa i ich stanowisko było jasne: „Trybunały będą miały prawo do zastępowania swoją opinią te wydawane przez demokratyczne rządy”. Z tego też powodu 97 proc. ekspertów odrzuciła możliwość przyjęcia ISDS w jakiejkolwiek formie. Podniosła przy tym jeszcze jedną kwestię: „Dlaczego w ogóle rozważać w TTIP arbitraż między państwem a inwestorem?”.

  Komisja Europejska wzięła się wówczas na sposób i zastąpiła ISDS przez System Sądów Inwestycyjnych (ICS). Wówczas Europejskie Stowarzyszenie Sędziów zrzeszające 44 różne grupy narodowe, w listopadzie 2015 roku i później wsparło Niemieckie Stowarzyszenie Sędziów z jego 16 tys. członkami, by w lutym 2016 roku wydać oświadczenie odnośnie do ICS, że „nie dostrzegają potrzeby tego typu systemu sądowniczego” oraz że „nie ma ku temu żadnych prawnych podstaw”.

  Prawnicy wyrazili jednocześnie przekonanie, że ISDS, w jakiejkolwiek formie nie zostałby przedstawiony, jest szkodliwy dla interesu publicznego, ponieważ „stanowi poważne zagrożenie dla demokratycznego wyboru i zdolności rządów do działania w interesie publicznym”. Ponadto wskazywali, że ISDS prowadzi do ustawienia w roli priorytetu „ochrony własności i ekonomicznych interesów transnarodowych korporacji” nad „prawem państw do wprowadzenia regulacji i samostanowienia narodów”. Zwracali uwagę, że sędziowie ICS nie będą sędziami niezależnymi i niezawisłymi, dodając, iż Unia Europejska nie ma kompetencji do powoływania ponadnarodowego sądu z pominięciem sądów narodowych.

  „ Istnieje silna moralna, jak i polityczna potrzeba, aby wycofać się z tych traktatów, a jeszcze silniejsza, aby nie podpisywać nowych” stwierdzili prawnicy. Ich opinia została jednak zlekceważona i porozumienie TTIP najprawdopodobniej zostanie przyjęte jeszcze w tym roku.”

  źródło: http://prawy.pl/28383-jezeli-ta-umowa-wejdzie-w-zycie-polscy-rolnicy-beda-bezbronni-a-panstwo-ubezwlasnowolnione/

  „revers said
  2016-03-15 (wtorek) @ 18:11:45

  w podskokach dojdą, za admina sugestią.

  już Morawiecki wypowiadał sie w tej sprawie kreśląc przed Kowalskim Eldorado, ile to nie sprzeda towarów w USA, jak by stany nie miały swój własny rynek, lepiej chroniony przez korporacje jak w PL.

  ZA GMO jest między innymi poseł EU Korwin-Mikke, jak wielu innych pragmatyków którzy wiele nie zmienią w tej kwestii.”

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/03/15/jezeli-ta-umowa-wejdzie-w-zycie-polscy-rolnicy-beda-bezbronni-a-panstwo-ubezwlasnowolnione/#comment-563544

  „Zerohero said
  2016-03-15 (wtorek) @ 18:14:14

  http://www.szczesniak.pl/2981

  Problem dotyczy rozstrzygania sporów między państwem a inwestorami zagranicznymi, czyli klauzuli ISDS (Investor-State Dispute Settlement). Mechanizm ten pozwala przedsiębiorstwom inwestującym w danym kraju zaskarżać działania rządu w instytucji międzynarodowej, zwykle ICSID, afiliowanej przy Banku Światowym i mieszczącej się w Waszyngtonie. Skargi takie mogą być wniesione, kiedy państwo wprowadzi regulacje (np. środowiskowe), które uniemożliwią wykonywanie działalności inwestorom.

  Kanada, związana klauzulą ISDS poprzez traktat NAFTA, została przez amerykańskiego inwestora Lone Pine pozwana o 250 milionów dolarów, gdy na skutek protestów mieszkańców wprowadziła w 2012 r. moratorium na poszukiwania gazu łupkowego.

  Promotorem ISDS są Stany Zjednoczone, ich przedsiębiorstwa najczęściej korzystają z tego arbitrażu i nigdy przed nim nie przegrały. Co charakterystyczne zapisy ISDS dają taki ekstra przywilej tylko zagranicznym koncernom, krajowe są z tego mechanizmu wyłączone. Prawa takiego pozbawieni są też obywatele takiego kraju, ponieważ nie mogą zaskarżyć inwestora do arbitrażu międzynarodowego.

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/03/15/jezeli-ta-umowa-wejdzie-w-zycie-polscy-rolnicy-beda-bezbronni-a-panstwo-ubezwlasnowolnione/#comment-563548

  TTIP nosi znamiona zamachu

  Groch @ 4 marzec, 2016 – 09:34

  TTIP nosi znamiona zamachu stanu, ponieważ zmienia bardzo, bardzo dużo z pogwałceniem przewidzianych procedur. Po dokonaniu zamachu zamachowcy będą się powoływać na „święte prawo”, „państwo prawa”, „literę prawa”.

  Na poniższym materiale widzimy posłankę PIS wypowiadającą się na temat TTIP:

  Posłanka Anna Krupka z PiS nie wie co to jest TTIP. Szukałem jej plakatu wyborczego, a znalazłem tylko takie coś:

  Demokracja w pigułce. Widzimy twarze na billboardach, a nie widzimy umysłów.

  Szukając znalazłem również to:

  „obywatele decydują”

  i wszystko prawda. Będzie to kilku amerykańskich obywateli i to oni zadecydują :). Nakażą np. wypłacić Polakom odszkodowanie za utrudnianie jakiemuś inwestorowi zbudowania mogilnika atomowego, wprowadzenia żywności z toksyną albo niesprawdzonej szczepionki. Pięknie, „dobra zmiana”. W razie masowego buntu obywateli, popartego przez wojsko i policję polską, blisko będą wojska amerykańskie działające również w oparciu o literę prawa, tzn. ustawę 1066. One przywrócą „konstytucyjny porządek” czyli status kolonii.”

  źródło: http://www.szczesniak.pl/comment/24872#comment-24872

 2. mgrabas Says:

  I Konferencja Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji

  Opublikowany 17.01.2016
  Cała relacja z Konferencji:
  http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=39B9C8F05E2FC4C5C1257F16004DE57A

  I Konferencja Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji: dr hab. Izabela Lewandowska Malec

  Opublikowany 17.01.2016
  Cała relacja z Konferencji:
  http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=39B9C8F05E2FC4C5C1257F16004DE57A

  Rozmowa w Sejmie o holocauście szczepionkowym. Justyna Socha

  Opublikowany 23.01.2016

  STOWARZYSZENIE WIEDZY O SZCZEPIENIACH STOP-NOP:
  http://www.stopnop.pl/

  LINKI:

  BARDZO WAŻNE!! Debata pt. „Obowiązek szczepień w Polsce” w polskim sejmie! (SEJM): http://www.youtube.com/watch?v=oG7edr-XVvY

  Dlaczego autyzm nie występuje wśród amiszów? http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/dlaczego-autyzm-nie-wystepuje-wsrod-amiszow/

  Petycja do rządu: STOP lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej: http://zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/
  Jim Stone o szczepionkach TDAP powodujących zmniejszenie mózgu u noworodków: http://www.jimstone.is/zika.html

  Monitor Polski: Szczepionki są ludobójstwem http://www.monitor-polski.pl/szczepionki-sa-ludobojstwem/

  Dzieci dostają zbyt dużo szczepień: http://dziecisawazne.pl/ogromna-liczba-szczepien/

  Dr Andrew Wakefield ma rację- autyzm!!! #1 http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p1987619666

  O sposobach działania lobby szczepionkowego (Andrew Wakefield) http://vaccgenocide.wordpress.com/tag/dr-andrew-wakefield/

  O ponad 4 mln dziecięcych ofiar terroru sądów rodzinnych w Sejmie – organizacje ojcowskie

  Opublikowany 23.01.2016
  Więcej: http://dzielnytata.pl
  Waldemar Kalinowski, Rafał Dobrowolski (Porozumienie Rawskie),
  Michał Fabisiak, Joanna Niciejewska (Dzielny Tata),
  Daniel Gut (Koordynator Społeczny),
  Bogdan Goczyński ( bloger: http://bgoczynski.wordpress.com )
  Rozmawia Marek Podlecki http://monitor-polski.pl

  Kazimierz Józef Styrna w Sejmie: projekt antylichwiarskiej Konstytucji

  Opublikowany 23.01.2016
  http://konstytucja.manifo.com/

  Horror bezprawia. Dariusz Komorowski w Sejmie – konferencja na rzecz nowej Konstytucji

  Opublikowany 24.01.2016
  Zob.: http://3obieg.pl/7-tygodni-glodowki-komorowskiego-w-wiezieniu-i-3-kamery

  Wywiad z Dariuszem Komorowskim: .http://www.youtube.com/watch?v=ZDqYJO_MT-g

  Inne materiały wideo:
  .http://www.youtube.com/watch?v=wEV3KPT-Q_w
  .http://www.youtube.com/watch?v=EagIbd_YXzc

  Sir Julian Rose: sytuacja w Polsce staje się krytyczna jak w 1989 roku

  Opublikowany 26.01.2016
  English version: .http://www.youtube.com/watch?v=Nz9Nu8YJ7l8

  Rozmowa z Prezesem ICPPC – Międzynarodowa Koalicja dl Ochrony Polskiej Wsi: http://icppc.pl
  Bezpośrednio od Rolnika: http://bezposrednioodrolnika.pl/
  Rozmawia Marek Podlecki

  Zob. też: Sir Julian Rose: ŻYCIE NA NASZEJ PLANECIE WISI NA WŁOSKU. O najnowszej książce „W Obronie Życia” : .http://www.youtube.com/watch?v=fnXGbiMAg5k

  .

  Akcja przeciwko opryskom chemicznym – Kraków luty 2016. Prywatyzacja centrów miast.

  Opublikowany 05.03.2016
  Akcja przeciwko opryskom chemicznym (chemtrails) Kraków 20 lutego 2016. Zobaczcie jaka jest reakcja niektórych ludzi na próbę uświadomienia o śmiertelnym dla ludzkości zagrożeniu…
  Tymczasem dojście do dworca w Krakowie jest już prywatne, kiedy sprywatyzują Rynek?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s