Siergiej Łazariew

Siergiej Łazariew

Siergiej Łazariew jest rosyjskim autorem cyklu książek „Diagnostyka karmy” i „Człowiek przyszłości”, praktykującym filozofem oraz badaczem praw duchowego życia człowieka i ich wpływu na zdrowie i los. Książki obrazują jego ponad dwudziestoletnie badania zupełnie nowego obszaru wiedzy o człowieku. Jest to synteza nauki i religii, synteza pedagogiki, psychologii i medycyny.

Swoje badania Siergiej Łazariew rozpoczął w latach 1980-1981 ubiegłego wieku, skupiając się na energetycznych polach człowieka, a pod koniec lat osiemdziesiątych zaczął profesjonalnie zajmować się bioenergetycznym uzdrawianiem. W tym czasie pole było dla niego drugorzędne w stosunku do ciała. Ciało było przyczyną, a pole skutkiem. Jednak po jakimś czasie autor doszedł do wniosku, że choroba rozwija się przez wiele lat i jest wynikiem współoddziaływania człowieka z pewnymi wydarzeniami w jego życiu. Wtedy zaczęła kształtować się hipoteza o istnieniu innego rodzaju pól człowieka – informacyjno-energetycznych, pierwotnych w stosunku ciała i jego narządów, w których przechowywana jest cała informacja o charakterze, losie, przeszłości i przyszłości człowieka oraz jego poprzednich wcieleniach. Okazało się, że te pola warunkują nie tylko zdrowie, lecz także właśnie charakter, los i przyszłość człowieka.

Później Łazariew zauważył, że wiara w Boga, moralne postępowanie i miłość w duszy potrafią stopniowo uzdrowić człowieka nawet z najcięższych chorób. Wówczas w jego badaniach nauka zaczęła łączyć się z religią. Autor zrozumiał, że jednym z najlepszych lekarstw na świecie jest przestrzeganie przykazań i miłość w duszy, której czystość warunkuje zdrowie i los człowieka. Miłość przede wszystkim do Boga, a dopiero potem do innych ludzi i świata, ponieważ w przeciwnym wypadku miłość do innej osoby będzie się zmieniała w przywiązanie i zacznie niszczyć jego zdrowie i los. Zatem jednym z najważniejszych lekarstw dla duszy, ducha i ciała jest właściwe, dokładne ustawienie priorytetów i właściwy światopogląd oparty na zrozumieniu praw wszechświata. Po jakimś czasie Łazariew zrezygnował z bioenergoterapeutycznego uzdrawiania, zaczął wyjaśniać pacjentom te prawa i zauważył, jak na poziomie subtelnym wyrównuje się ich pole i zmienia się zdrowie i los, jeśli następuje zrozumienie. Gdy po jakimś czasie wewnętrzna czystość stawała się zewnętrzną, u pacjentów znikały nieuleczalne choroby, zmieniał się charakter, łączyły się rodziny i zdrowiały dzieci. Oznaczało to, że zrozumienie leczy i zmienia człowieka. A najważniejsze zrozumienie sprowadza się do tego, że sens życia polega na zwiększeniu miłości do Boga, że istotą każdej religii jest połączenie się z Bogiem.

Ostatnio Łazariew doszedł do wniosku, że przyczyną degradacji naszej cywilizacji nie są polityka i gospodarka, choroby, ekologia czy katastrofy. Prawdziwymi przyczynami zbliżającej się zagłady współczesnej cywilizacji jest nieprawidłowe myślenie, zniekształcony system priorytetów, utrata miłości i moralności. Materialistyczny świat zapomniał o pierwszorzędności duszy i dąży do uratowania ciała ze szkodą dla całej reszty. Siergiej Łazariew całą swoją działalnością stara się przyczynić do zmiany obrazu myślenia ludzi, co jest konieczne dla uratowania ludzkości.

Pragnienie przekazania ludziom tych informacji skłoniło Łazariewa do napisania książek i prowadzenia seminariów. Dotychczas ujrzało świat 25 jego książek, które w Rosji od 1996 roku są bestsellerami sprzedawanymi w milionach egzemplarzy. Około 96% czytelników po zapoznaniu się z jego książkami zmieniło na lepsze swój charakter, światopogląd, zdrowie i los. Jego badania są unikalne i w ciągu ostatnich lat znajdują naukowe potwierdzenie. W Polsce ukazało się dotychczas osiem książek z cyklu „Diagnostyka karmy”, wydanie dziewiątej jest planowane na wrzesień tego roku.

źródło: http://diagnostykakarmy.pl/pl/i/o-Autorze/22

więcej: http://www.youtube.com/user/SiergiejLazariew/videos

od mg: Łazariew na tyle może pomóc zauważyć i zrozumieć wiele przyczyn i skutków na ile człowiek zechce poświęcić temu uwagę i czas, jednak Łazariew doszedł do bardzo poważnie błędnych wniosków i używał złych, nieopuszczalnych praktyk, przed którymi Bóg Ostrzega! np. magia, czary, rzucanie uroków, praktyki szamańskie, wiara w reinkarnacje, zacieranie różnicy między stworzeniami a Stwórcą, próbowanie używania Boga jakby się miało nad Nim jakakolwiek władzę, redukowanie Boga do pojęć opisujących świat, marginalizowanie i trywializowanie Boga będącego wspólnotą Osób, a nie „energią, materią i informacją”, sugerowanie, że „każdy człowiek jest bogiem”, że „wszystkie metody są dopuszczalne”, że „zorientowanie na magię i czary jest zupełnie naturalne i prawidłowe” itp. itd. …

dlatego bezkrytycznie, nierozumne przyjmowanie i naśladowanie jakichkolwiek nauczycieli jest niebezpieczne! według Biblii mamy tylko jedno życie a potem sąd! nie będzie drugiej szansy! teraz trzeba dobrze żyć!

TYLKO Jezus Chrystus prowadzi do Ojca.

Odpowiedzi: 5 to “Siergiej Łazariew”

 1. mgrabas Says:

  ciekawy odcinek, w którym (po odfiltrowaniu bzdur o reinkarnacji, wszechświecie i innych niebiblijnych teoriach) pozostają ciekawe obserwacje – od 2:40

  Łazariew zachęca do zmiany postawy aby zachować zdrowie

  • mgrabas Says:

   Łazariew uczy przyjęcia zła, a Jezus uczył czegoś innego: nie sprzeciwiania się złu, unikania zła, przezwyciężania zła dobrem

 2. mgrabas Says:

  Istota metody Łazariewa

 3. mgrabas Says:

  przesłanie Łazariewa dla ludzkości ;)

 4. mgrabas Says:

  od mg: oto dwie najcenniejsze wypowiedzi Łazariewa ze wszystkich Jego wypowiedzi

  Miłość do rodziców

  szacunek do rodziców

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s