Siergiej Łazariew

Siergiej Łazariew

Siergiej Łazariew jest rosyjskim autorem cyklu książek „Diagnostyka karmy” i „Człowiek przyszłości”, praktykującym filozofem oraz badaczem praw duchowego życia człowieka i ich wpływu na zdrowie i los. Książki obrazują jego ponad dwudziestoletnie badania zupełnie nowego obszaru wiedzy o człowieku. Jest to synteza nauki i religii, synteza pedagogiki, psychologii i medycyny.

Swoje badania Siergiej Łazariew rozpoczął w latach 1980-1981 ubiegłego wieku, skupiając się na energetycznych polach człowieka, a pod koniec lat osiemdziesiątych zaczął profesjonalnie zajmować się bioenergetycznym uzdrawianiem. W tym czasie pole było dla niego drugorzędne w stosunku do ciała. Ciało było przyczyną, a pole skutkiem. Jednak po jakimś czasie autor doszedł do wniosku, że choroba rozwija się przez wiele lat i jest wynikiem współoddziaływania człowieka z pewnymi wydarzeniami w jego życiu. Wtedy zaczęła kształtować się hipoteza o istnieniu innego rodzaju pól człowieka – informacyjno-energetycznych, pierwotnych w stosunku ciała i jego narządów, w których przechowywana jest cała informacja o charakterze, losie, przeszłości i przyszłości człowieka oraz jego poprzednich wcieleniach. Okazało się, że te pola warunkują nie tylko zdrowie, lecz także właśnie charakter, los i przyszłość człowieka.

Później Łazariew zauważył, że wiara w Boga, moralne postępowanie i miłość w duszy potrafią stopniowo uzdrowić człowieka nawet z najcięższych chorób. Wówczas w jego badaniach nauka zaczęła łączyć się z religią. Autor zrozumiał, że jednym z najlepszych lekarstw na świecie jest przestrzeganie przykazań i miłość w duszy, której czystość warunkuje zdrowie i los człowieka. Miłość przede wszystkim do Boga, a dopiero potem do innych ludzi i świata, ponieważ w przeciwnym wypadku miłość do innej osoby będzie się zmieniała w przywiązanie i zacznie niszczyć jego zdrowie i los. Zatem jednym z najważniejszych lekarstw dla duszy, ducha i ciała jest właściwe, dokładne ustawienie priorytetów i właściwy światopogląd oparty na zrozumieniu praw wszechświata. Po jakimś czasie Łazariew zrezygnował z bioenergoterapeutycznego uzdrawiania, zaczął wyjaśniać pacjentom te prawa i zauważył, jak na poziomie subtelnym wyrównuje się ich pole i zmienia się zdrowie i los, jeśli następuje zrozumienie. Gdy po jakimś czasie wewnętrzna czystość stawała się zewnętrzną, u pacjentów znikały nieuleczalne choroby, zmieniał się charakter, łączyły się rodziny i zdrowiały dzieci. Oznaczało to, że zrozumienie leczy i zmienia człowieka. A najważniejsze zrozumienie sprowadza się do tego, że sens życia polega na zwiększeniu miłości do Boga, że istotą każdej religii jest połączenie się z Bogiem.

Ostatnio Łazariew doszedł do wniosku, że przyczyną degradacji naszej cywilizacji nie są polityka i gospodarka, choroby, ekologia czy katastrofy. Prawdziwymi przyczynami zbliżającej się zagłady współczesnej cywilizacji jest nieprawidłowe myślenie, zniekształcony system priorytetów, utrata miłości i moralności. Materialistyczny świat zapomniał o pierwszorzędności duszy i dąży do uratowania ciała ze szkodą dla całej reszty. Siergiej Łazariew całą swoją działalnością stara się przyczynić do zmiany obrazu myślenia ludzi, co jest konieczne dla uratowania ludzkości.

Pragnienie przekazania ludziom tych informacji skłoniło Łazariewa do napisania książek i prowadzenia seminariów. Dotychczas ujrzało świat 25 jego książek, które w Rosji od 1996 roku są bestsellerami sprzedawanymi w milionach egzemplarzy. Około 96% czytelników po zapoznaniu się z jego książkami zmieniło na lepsze swój charakter, światopogląd, zdrowie i los. Jego badania są unikalne i w ciągu ostatnich lat znajdują naukowe potwierdzenie. W Polsce ukazało się dotychczas osiem książek z cyklu „Diagnostyka karmy”, wydanie dziewiątej jest planowane na wrzesień tego roku.

źródło: http://diagnostykakarmy.pl/pl/i/o-Autorze/22

więcej: http://www.youtube.com/user/SiergiejLazariew/videos

od mg: Łazariew na tyle może pomóc zauważyć i zrozumieć wiele przyczyn i skutków na ile człowiek zechce poświęcić temu uwagę i czas, jednak Łazariew doszedł do bardzo poważnie błędnych wniosków i używał złych, nieopuszczalnych praktyk, przed którymi Bóg Ostrzega! np. magia, czary, rzucanie uroków, praktyki szamańskie, wiara w reinkarnacje, zacieranie różnicy między stworzeniami a Stwórcą, próbowanie używania Boga jakby się miało nad Nim jakakolwiek władzę, redukowanie Boga do pojęć opisujących świat, marginalizowanie i trywializowanie Boga będącego wspólnotą Osób, a nie „energią, materią i informacją”, sugerowanie, że „każdy człowiek jest bogiem”, że „wszystkie metody są dopuszczalne”, że „zorientowanie na magię i czary jest zupełnie naturalne i prawidłowe” itp. itd. …

dlatego bezkrytycznie, nierozumne przyjmowanie i naśladowanie jakichkolwiek nauczycieli jest niebezpieczne! według Biblii mamy tylko jedno życie a potem sąd! nie będzie drugiej szansy! teraz trzeba dobrze żyć!

TYLKO Jezus Chrystus prowadzi do Ojca.

Reklamy

Komentarzy 11 to “Siergiej Łazariew”

 1. mgrabas Says:

  ciekawy odcinek, w którym (po odfiltrowaniu bzdur o reinkarnacji, wszechświecie i innych niebiblijnych teoriach) pozostają ciekawe obserwacje – od 2:40

  Łazariew zachęca do zmiany postawy aby zachować zdrowie

  • mgrabas Says:

   Łazariew uczy przyjęcia zła, a Jezus uczył czegoś innego: nie sprzeciwiania się złu, unikania zła, przezwyciężania zła dobrem

 2. mgrabas Says:

  Istota metody Łazariewa

 3. mgrabas Says:

  przesłanie Łazariewa dla ludzkości ;)

 4. mgrabas Says:

  od mg: oto dwie najcenniejsze wypowiedzi Łazariewa ze wszystkich Jego wypowiedzi

  Miłość do rodziców

  szacunek do rodziców

 5. mgrabas Says:

  „Dodano: w kategorii: autor:


  Życzenia noworoczne od Pana Siergieja Łazariewa dla Czytelników

  Dzień dobry drodzy Czytelnicy!

  Składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku.
  Przede wszystkim

  gratuluję, że w mijającym 2016 roku nie wybuchła wojna jądrowa

  .

  Świat balansuje na krawędzi przetrwania na wszystkich płaszczyznach – gospodarczej, politycznej, ekologicznej. Ale najważniejsza katastrofa zachodzi w duszy człowieka – jest to utrata wiary, miłości i moralności. Właśnie tego brakuje obecnie naszej cywilizacji i jeśli nie znajdziemy właściwej drogi, to nie uratują nas żadne pieniądze, żadne polityczne i gospodarcze przedsięwzięcia.

  W ciągu ostatnich lat obserwowałem ogólny stan przodujących krajów i wszędzie widziałem bardzo niebezpieczne oznaki tego, co w Biblii jest nazywane apokalipsą. Jednak w tym roku coś się wydarzyło – utarte szablony zachowania zaczynają się rozpadać, kult pieniędzy i pomyślności zaczyna się odsuwać na drugi plan. Nasza cywilizacja zaczyna się budzić i szukać nowych celów – jest to bardzo ważne, niespodziewane i pozytywne.

  Od tego, w jakim stopniu każdy z nas będzie dbał przede wszystkim o swoją duszę, rozumiejąc, że najważniejsze szczęście to szczęście duszy, a dopiero potem jest pomyślność i zdrowie – od tego wiele teraz zależy. Miłość do Boga w codziennym życiu przejawia się jako miłość bezwarunkowa i bezinteresowna, która od niczego nie zależy. Na zewnętrznym poziomie miłość wygląda jako bezprzyczynowe szczęście, jako radość istniejąca bez względu na stratę i zysk. W jakim stopniu nie rezygnujemy z miłości, szczęścia i radości w duszy, w takim stopniu jest nam łatwiej zmienić siebie i zmienić otaczający świat.

  Dlatego życzę wszystkim, aby w nadchodzącym roku w żadnych okolicznościach i warunkach nie rezygnowali z miłości, z poczucia szczęścia, z wewnętrznej radości, która pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności, przeszkody i pomoże zmienić siebie i cały świat.

  Życzę sukcesów, spokojnego nieba nad głową, przyjaciół, szczęśliwych relacji rodzinnych i przede wszystkim miłości, radości i optymizmu. Wasz autor.

  źródło: http://www.diagnostykakarmy.pl/

 6. mgrabas Says:

  Łazariew o Polsce

  Opublikowany 16 lip 2017

  Jest to fragment wykładu „Odpowiedzi na pytania polskich Czytelników. Część 2. Czerwiec 2017”

 7. mgrabas Says:

  od mg: Łazariew zaciera bożą koncepcję człowieka, którą w pełni wyjaśnia Jezus w swoich naukach (!)
  te dwie koncepcje różnią się w sposób istotny i nie do pogodzenia!
  Łazariew opisuje człowieka na podstawie swoich teorii i badań, swoim przekazem trafia do intelektu
  Jezus opisuje Boga i trafia do serca, czerpie informacje o Bogu z pierwszej ręki, podobnie jak i informacje o człowieku

 8. mgrabas Says:

  Jak stać się nowymi w nowym 2018r.?

  Opublikowany 31 gru 2017

  Drodzy Czytelnicy i Goście strony, życzymy Wam miłości we wszystkich jej formach i przejawach, radości, poczucia harmonii, ważnych dokonań w pracy nad sobą i osiągnięcia celów! Zachowujcie i pomnażajcie swoje szczęście bez względu na wszelkie okoliczności. Niech nowy rok będzie napełniony dobrocią, miłością i wzajemną troską! Cieszymy się, że jesteście z nami, dziękujemy za Wasze ciepło i wsparcie! Siergiej Łazariew i wydawnictwo Satja Juga.

 9. mgrabas Says:

  Niebezpieczeństwo doradzania

  Published on Feb 23, 2018

  Czy możemy dawać rady innym ludziom? Czy jest to bezpieczne?


  od mg:

  nadopiekunczość rodzica wobec dziecka odbiera dziecku szanse na samodzielność, czyni je kaleką :(

 10. mgrabas Says:

  Jakiekolwiek cierpienia. Uzdrowienie Duszy. Sergiej Łazariew. CD- afirmacje

  Strona wydawcy:
  http://diagnostykakarmy.pl/pl/p/Uzdrowienie-duszy-czesc-1-koperta-kartonowa/70

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s