LRC obala mit globalnego ocieplenia

Napisane przez  Data:Lipiec 15, 2013

Czy nadal wierzycie w globalne ocieplenie? Wg ostatnich badań przeprowadzonych w ziemskiej atmosferze przez należący do NASA Langley Research Center, gazy cieplarniane, które miały rzekomo podwyższać temperaturę na Ziemi działają wręcz przeciwnie przyczyniając się do jej oziębienia.

Raport na ten temat został opublikowany w “Principia Scientific International” przez Martina Mlynczaka i dotyczył on badań ziemskiej atmosfery przeprowadzonej w promieniowaniu podczerwonym podczas burzy słonecznej jaka miała miejsce 8-10 marca tego roku (2013). Grupa naukowców obserwująca zjawisko zauważyła, że większość energii jaka powstała w wyniku koronalnego wyrzutu masy na Słońcu odbijała się od górnych warstw atmosfery wracając z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Badania radiometryczne wykazały, że koncentracja CO2 i NO w górnych partiach atmosfery działa jak lustro: odbijając energię pochodzącą ze Słońca zamiast ją wchłaniać, działając jak naturalny termostat.

Wg Jamesa Russella z Hampton University niemalże wszystkie napromieniowane cząstki energii wyemitowane ze Słońca podczas wybuchu na jego powierzchni zostały zablokowane przed wejściem w dolne wartwy ziemskiej atmosfery przez CO2 i NO. Dane jakis zdobyto podczas pomiarow wskazują, że aż 95% energi ze Słońca została odbita. Bez tej tarczy nasza planeta zostalaby prawdopodobnie zniszczona przez niszczące działanie Słońca.

To odkrycie stoi w olbrzymiej sprzeczności z lansowaną od wielu lat teorią o zmianach klimatycznych wywołanych przez człowieka, której sztandarową postacią był klimatolog James Hansen. Przez lata aktywnie starał się on przekonać świat, że więcej CO2 w atmosferze oznacza globalne ocieplenie. Po opublikowaniu najnowszych danych NASA dr Hansen nieoczekiwanie przeszedł na emeryturę i swój wolny czas chce poświęcić na uświadamaniu młodzieży o roli nauki w ich życiu.

Link dla sceptyków: http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2012/22mar_saber/

źródło: http://historiazakazanaextra.hvs.pl/lrc-obala-mit-globalnego-ocieplenia/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s