NIE dla Atomu! TAK dla bezpiecznych i przyjaznych technologii.

Po katastrofie w japońskiej Fukushimie Niemcy zapowiadają zatrzymanie siedmiu swoich elektrowni atomowych, a premier Brandenburgii apeluje do Polski, żeby zrezygnowała z budowy własnej siłowni jądrowej. Czy to może oznaczać, że najbardziej rozwinięte kraje świata wycofują się z energetyki jądrowej?…

Od początku procesu technologia nuklearna niesie zagrożenia, gdyż wydobycie i przetworzenie uranu – paliwa dla reaktorów ma dewastujący wpływ na środowisko, zdrowie i życie pracowników…

W zasadzie, po tym co się stało w Czarnobylu i Fukushimie, po latach problematycznych doświadczeń z technologią nuklearną, teraz kiedy sąsiedzi zamykają elektrownie, ktoś jeszcze może, próbuje, planuje budowę nowych. Chyba, że jest nieświadomy co robi, albo robi to z premedytacją…
W zasadzie dyskusja powinna się przesunąć na temat, dlaczego tak jest w Polsce, dlaczego elektrownia atomowa jest wyraźnie lobbowana a technologie alternatywne za mało wspierane?
I to wyraźnie przeciwko opinii obywateli, tendencjom europejskim, czyli „pod prąd”.
A nie na to płacimy podatki, aby małe grono atomowców miało wsparcie rządu i dofinansowanie…

źródło: http://www.niedlaatomu.pl/

Reklamy

Komentarze 3 to “NIE dla Atomu! TAK dla bezpiecznych i przyjaznych technologii.”

 1. mgrabas Says:

  http://piotrbein.wordpress.com/2016/01/12/fukushima-aftermath-update/

 2. mgrabas Says:

  „24. listopada 2015 rok

  Strona przeciwników energetyki jądrowej

  Wczoraj w godzinach wieczornych odbyło się w tajne spotkanie pozbawionego strony bezatomu.pl komitetu żerującego na szacownym imieniu naszej strony. Dodajmy, że pozbawionego tejże bezprawnie zagarniętej przez ten komitet strony w wyniku zaniedbania jej przez zaślepionych przywłaszczycieli.

  I o czymże to rozprawiał ów komitet po nocy i cichaczem, żeby ludzie się nie dowiedzieli? Czy o tym, że tak „walczył”, by przegrać sprawę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym (NSA) przeciwko energetyce jądrowej w Gąskach? Czy może o tym, jak tu teraz przed ludźmi ukryć, że wyrok w NSA, odczytany dnia 05. 11. bieżącego roku, jest ostateczny i nie ma od niego żadnej drogi odwoławczej? Czy o tym jak podzielić się łupem, owym mitycznym „złotym strzałem” za wierną służbę dla energetyki jądrowej? A może o tym, jak dalej ludzi dezinformować?

  A jakiż to łup zbiorą owe miękko walczące strony w sprawie? Otóż teraz przyjdzie zapłacić solidarnie koszty zastępstwa procesowego za adwokatów drugiej strony, czyli pseudoinwestora i ministerstwa. A ci za darmo nie robili. Przegrany płaci – taki jest system prawny Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej. A ten komitet jest przegrany, jak każdy, kto zawiódł ludzi… na manowce. I teraz, gdy sąd przyśle wezwanie do zapłaty stronom, za te koszty, to jest jakaś szansa, że ci ludzie z tego tajnego gremium jeszcze mają resztki sumienia. Ale jeśli koszty zastępstwa procesowego pójdą łaskawie na Skarb Państwa, to jednoznacznie znaczy, że od samego początku ci ludzie zdradzili, służąc wyłącznie własnemu interesikowi i swemu mocodawcy – energetyce jądrowej.

  Jutro natomiast – czyli dokładnie w czwartą rocznicę ogłoszenia (25. listopada 2011 roku) Gąsek jako lokalizacji potencjalnej elektrowni jądrowej – odbędą się w Radzie Gminy inne zdrady. Rada zdrady bowiem przyjęła w swej błogosławionej niewiedzy i naiwności propozycję, że radnych będzie uświadamiać grono speców od wiercenia dziury w całym i uświadomi ich, że to nie będą wiercenia pod elektrownię jądrową, na co jest teraz prawomocne pozwolenie, ale pod gaz głupkowy i ropę naftową.

  Kończąc ten tekst zapytamy tylko: Czemu nie wpierają ludziom, że będą tam w Gąskach szukali zaginionej arki albo tego osławionego złotego pociągu?”

  źródło: http://bezatomu.pl/24_11_2015.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s