Współzależność wojny w Syrii i na Ukrainie

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Sakaszwili_McCainNie jest niespodzianką, że wywołane i kontrolowane przez psychopatycznych syjonistów i amerykańskich neokonserwatystów wojny w Syrii, na Ukrainie i próby destabilizacji Azji Środkowej są ze sobą ściśle powiązane.

View original post 2 397 słów więcej

Reklamy

Komentarze 4 to “Współzależność wojny w Syrii i na Ukrainie”

 1. mgrabas Says:

  „Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 14 grudnia 2015 o godz. 16:04:45

  Andrzej Duda uczci na Ukrainie zabitych na Majdanie i zignoruje Polaków zabitych przez UPA


  Andrzej Duda, fot. Michał Józefaciuk, wikipedia.org

  Prezydent Andrzej Duda ma historyczną szansę upomnieć się w obecności prezydenta Petro Poroszenki o prawdę o ludobójstwie, w czasie którego wymordowano prawie 200 tysięcy polskich obywateli – pisze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie. Z programu wizyty nie wynika jednak, by Andrzej Duda nawiedził któreś z miejsc spoczynku pomordowanych przez banderowców Polaków.

  „Prezydent Andrzej Duda ma historyczną szansę upomnieć się w obecności prezydenta Petro Poroszenki o prawdę o ludobójstwie, w czasie którego wymordowano prawie 200 tysięcy polskich obywateli. Jest to winien rodzinom pomordowanych Kresowian, które w tym roku oddały na niego głos, licząc na przełamanie kłamstwa w tej sprawie. Jeżeli tego nie uczyni, to popełni ten sam błąd, co prezydent Bronisław Komorowski” – uważa ksiądz Isakowicz Zaleski. Duchowny przypomina, że 9 kwietnia 2015 roku Werchowna Rada Ukrainy przyjęła w obecności Bronisława Komorowskiego ustawę heroizującą Ukraińską Powstańczą Armię.

  Jak zauważa ksiądz Isakowicz Zaleski „w oficjalnym programie (zamieszczam go poniżej) nie ma jednak ani jednej wzmianki o uczczeniu Polaków i obywateli polskich innych narodowości (np. Żydów, Ormian i sprawiedliwych Ukraińców), którzy w latach 1939 – 1947 zostali w czasie ludobójstwa pomordowani przez oprawców z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien i i innych formacji ukraińskich na żołdzie Adolfa Hitlera”.

  Kapłan dopytuje ponadto: „Czyżby ofiary ludobójstwa na dawnych Kresach Wschodnich były „gorsze” od ofiar komunistycznego terroru?”. Program wizyty prezydenta nie obejmuje bowiem nawiedzenia miejsc, w których spoczywają zamordowani przez UPA Polacy. Andrzej Duda odda jednak hołd uczestnikom zamieszek na Majdanie zabitych przez nieznanych do dzisiaj sprawców.

  Program wizyty:

  14 grudnia 2015 r. (poniedziałek)

  Godz. 21.00 Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu.

  Ceremonia ustawienia znicza przez Prezydenta RP i Małżonkę pod Centralnym Monumentem Poświęconym Ofiarom Totalitaryzmu.

  Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym.

  15 grudnia 2015 r. (wtorek)

  Godz. 10.15 Ceremonia złożenia wieńca przez Prezydenta RP na Grobie Nieznanego Żołnierza (Plac Slawy 1).

  Złożenie symbolicznego koszyka przez Prezydenta RP i Małżonkę pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933.

  Godz. 14.40 Złożenie wiązanki kwiatów pod Krzyżem „Bohaterów Niebiańskiej Sotni” przez Prezydenta RP z Małżonką (Al. Heroyiv Nebesnoyi Sotni).

  onet.pl / Kresy.pl”

  źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/andrzej-duda-uczci-na-ukrainie-zadymiarzy-z-majdanu-i-zignoruje-polakow-zabitych-przez-upa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s