Uchodźcy! Przyczyny i skutki problemu

16:11 01.09.2015 Krótki link
(zaktualizowano 17:08 01.09.2015)
Leonid Sigan

Uchodźcy

Korespondent radia „Sputnik” Leonid Sigan rozmawiał z politykiem, byłym posłem na Sejm Mirosławem Orzechowskim o problemie uchodźców w Europie.

— Temat uchodźców nie schodzi z czołówek medialnych w całej Europie. Polska nie jest wyjątkiem, bowiem uchodźców zobowiązano ją przyjąć. Tylko ilu i jakie z tego powodu mogą być skutki?

— Skutki mogą być nie tylko rozległe, bo to nie będzie odkrywcze, jeśli powiem, że mogą też być bardzo niebezpieczne. Polska znajduje się przecież w innej sytuacji niż państwa Europy Zachodniej, chodzi o kraje „starej” Unii Europejskiej. Polska ma już zalew migrantów z Ukrainy. W kwestii imigrantów należy rozróżnić dwie sprawy: co innego to jest uchodźca polityczny, prześladowany we własnym państwie, a co innego jest uciekinier ekonomiczny. I jedną i drugą sytuację trzeba rozumieć i rozróżniać. Czyli musimy nieść tam pomoc, gdzie to możliwe, ale Polski nie stać dzisiaj i jesteśmy absolutnie nieprzygotowani na przyjęcie tego potoku, z którym boryka się Zachód.

Polska nie rozpętywała nigdzie, na szczęście, wojen jak robiła to Francja, Anglia czy Włochy, i teraz ponoszą skutek swojego zaangażowania. Chcą się teraz podzielić efektem tego skutku. To są biedni ludzie, którzy uciekają, bo ich po prostu nie stać na dostatnie życie, często bezpieczne choćby w sensie losów własnej rodziny. Ale Polska sama posiadając ponad dwa miliony bezrobotnych, a także kolejne dwa miliony emigrantów zarobkowych, wpadłaby w pułapkę, gdyby wyraziła zgodę na przyjęcie tej fali uchodźców.

Media podają ostatnio, że migranci niosą ze sobą cały szereg groźnych chorób, nieznanych dotąd w Europie. Są to nieuleczalne wirusy, przenoszone przez owady, a także przez ludzi. W związku z tym, musi być zorganizowana kwarantanna, zanim się wprowadzi uchodźców do ośrodków. To jest bardzo złożony, gigantyczny problem, na który Polska jest po prostu nieprzygotowana. Uważam, że należy patrzeć na to roztropnie. Kwota, na którą i tak się władze Polski zgodziły — 2000 uchodźców — jest absolutnie wygórowana i musi być opatrzona pewnymi przygotowaniami organizacyjnymi. A teraz, gdy słyszę, że ma być jeszcze jeden gest, to byłoby to pozbawione rozsądku.

 Czy wczorajsze zajścia w Kijowie nie rokują dużej fali nowych uchodźców? I co wtedy?

— No właśnie, z doniesień wynika, że granat rzucił jeden z wybitnych działaczy nacjonalistycznych, szowinistycznych. To może spowodować kolejną falę emigracji do Polski i zdaje mi się, że Ukraina otwiera kolejną bramę takiego wewnętrznego rozpalonego piekła. Zbliża się zima, wszystkie konflikty zostaną pogłębione problemami natury bytowej, bo przecież będzie problem z ogrzewaniem, z wyżywieniem, z emeryturami, z pensjami. Wtedy Ukraińcy przyjdą do Polski. Co będą tutaj robić? Będą szukać pracy. Będą się próbować urządzać, a ludzie są rozmaici, więc będą organizować, na przykład, mafię. Z jednej strony rozumiemy to po ludzku, z drugiej strony Polska nie może być obojętna na los własnego narodu.

—  Komisja Europejska próbuje rozłożyć ciężar na wszystkich członków Unii, ale stara się mówić o skutkach, przemilczając przyczyny tragedii uchodźców z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu objętych wojną. Dlaczego tak się dzieje?

— Dlatego, że sami nie chcą już więcej przyjmować następnych fal, ponieważ to nie tylko może zdestabilizować sytuację w każdym państwie. Będzie naturalne oburzenie społeczeństw francuskiego, niemieckiego, włoskiego itd. To jest zupełnie zrozumiałe. To może grozić utratą władzy przez rządy, które tam sprawują władzę i doprowadziły do bezmyślnego otworzenia granic poprzez liberalne, nieodpowiedzialne tendencje przemieszania społeczności. Zapłacą za to radykalizacją nastrojów i utratą władzy. Ale to tylko drobny element, bo tak naprawdę dla Europy jest to niezwykle groźny fenomen cywilizacyjny, ciągnący za sobą zjawiska, o których dzisiaj nawet nie jesteśmy w stanie myśleć. Chodzi nie tylko o to, że zostaną wniesione obca cywilizacja, obca religia, zachowania, sposoby bycia codziennego, ale też konflikty zostaną przywleczone. To, co się działo gdzieś poza naszą świadomością, daleko na Bliskim Wschodzie, może się stać naszym sąsiadem. Już się stało. Tak jest w dużej mierze w Niemczech, we Włoszech. Kraje te popadają w panikę i wołają: „weźcie to od nas, ten gorący, rozpalony kartofel, który sami wyciągnęliśmy z ognia, weźcie go do swoich rąk”. Ale my tego też nie chcemy.

 A czy Układ z Schengen nie jest zagrożony z tego powodu?

— Jest zagrożony i już się pojawiają głosy, żeby wymówić ten Układ, albo zawiesić. Zrobić z nim coś, co powstrzyma tę falę. Rozbroić system, pewien porządek jest łatwo.

—  A więc będą nowe granice?

— Myślę, że jest to już nieuchronne, mówi się dużo o budowanych murach, zasiekach robionych przez Węgrów, a niektórzy, mówią, że wznoszą je też Francuzi. Wszyscy do tego dojdą i będą budować. Jeżeli państwa się na to nie zdecydują, to społeczności lokalne będą wznosić. Będą powstawały jakieś formy samoobrony, aby zagradzać napływowi uchodźców drogę, bo będą zagrożone europejskie rodziny, w ogóle europejska cywilizacja. Z jednej strony nie trzeba tego demonizować. Problem jest, ale on musi być rozwiązany. Trzeba pomagać tym ludziom tam na miejscu. Trzeba im nieść pomoc żywnościową, medyczną. Jakąkolwiek.

Natomiast my mamy prawo do obrony własnej cywilizacji, własnej tożsamości, bo uchodźcy niosą ze sobą wszystko to, czym żyją tam. Często są to zjawiska ze względu na wiarę, byt codzienny i kulturę odległe od naszego sposobu życia. Często okaże się to wielkim szokiem dla nas, którzy dzisiaj będziemy przymykać na to oczy, a jutro wydzierać włosy z głowy z krzykiem: «Co myśmy najlepszego narobili?”. Bo to nie jest tylko chęć pomocy, to jest wystawianie na próbę naszej przytomności, zdolności oceniać sytuację. Trzeba pomagać ludziom tam, żeby mogli żyć u siebie godnie. Pomagać, na ile nas stać, ale nie bezmyślnie otworzyć bramy i powiedzieć: „chodźcie, a później zobaczymy, co będzie jutro”. A jutra może po prostu nie być w takim wydaniu, jakie jest dzisiaj.”

źródło: pl.sputniknews.com

Reklamy

Komentarzy 39 to “Uchodźcy! Przyczyny i skutki problemu”

 1. mgrabas Says:

  Rosja zbuduje ogrodzenie na odcinku granicy z Ukrainą

  źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150902/933963.html

 2. mgrabas Says:

  Szokujące wideo

  3-letnia ukraińska dziewczynka wykrzykuje hasła nazistowskie i grozi „zarżnięciem Rosjan”

  (…)

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3213081/Ukrainian-girl-three-gives-Nazi-salute-vows-cut-Russians-brandishing-huge-knife-shocking-home-video.html

  (…)”

  źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150831/924304.html

 3. mgrabas Says:

  Maniek said

  2015-09-02 (środa) @ 19:24:25

  Czesi przechodzą od słów do czynów.

  Milosz Zeman postawił sprawę jasno, Czechy nie są zainteresowane goszczeniem na swoim terytorium afrykańskich uchodźców. Wczoraj czeska policja przeprowadziła akcję kontroli nielegalnych imigrantów w jednym z CZESKICH pociągów. Przypomnijmy, że imigranci ciągną ze sobą z Afryki choroby, broń oraz wysokie żądania. Oczywiście brukselczycy już jojczą o jakichś tam zachowaniach nazistowskich, kompletnie nie rozumiem co ma wspólnego przeliczanie nielegalnych imigrantów z nazizmem który segregował legalnych obywateli danego kraju? Przecie naziści to ich ojcowie, matki, dziadkowie i babcie, Słowianie nie byli nazistami, to Europejczycy nimi byli o czym próbują nie pamiętać.

  http://telewizjarepublika.pl/nielegalni-imigranci-wyrzuceni-z-pociagu-akcja-czeskiej-policji-wywolala-skojarzenia-z-holokaustem,23303.html#.Vec5E6P3Vbk.facebook

  źródło:http://marucha.wordpress.com/2015/09/02/wolne-tematy-68-2015/#comment-510077


  „Maniek said

  2015-09-01 (wtorek) @ 14:08:44

  Prezydent Czech: Niech każdy intelektualista weźmie do domu uchodźcę
  dodano dnia: 2015-09-01

  Zeman wypowiedział się na temat petycji podpisanej przez grupę naukowców, którzy opowiadają się za zapewnieniem godnych warunków życia imigrantom. Według Zemana, każdy z sygnatariuszy dokumentu powinien w takim razie wziąć do swojego domu uchodźcę.
  Dokument „Naukowcy przeciwko strachowi i obojętności” podpisało ponad 3 tys. pracowników naukowych czeskich uczelni. Przeciwstawiają się w nim rzekomo rozwijającym się postawom ksenofobicznym i ekstremistycznym w społeczeństwie, które ma być wrogo nastawione do napływających do Europy imigrantów. Według czeskich intelektualistów, państwo powinno pochylić się nad losem uchodźców zapewniając im godny pobyt na terenie kraju.
  Prezydent Milosz Zeman stwierdził, że intencje czeskich intelektualistów byłyby szczere, gdyby każdy z nich wziął do swojego domu uchodźcę. Jego zdaniem dokument jest potwierdzeniem tezy, iż istnieje pogłębiająca się przepaść między większością społeczeństwa i ludźmi uważającymi się za jego elitę.
  Według Zemana największym zagrożeniem jest szufladkowanie ludzi obawiających się kryzysu imigracyjnego, jako ksenofobów, rasistów i faszystów. Czeski prezydent uważa, że Czesi nie są ksenofobami, ponieważ na terenie kraju mieszka blisko pół miliona cudzoziemców, a na krajowej scenie politycznej nie istnieją partie takie jak francuski Front Narodowy czy węgierski Jobbik.
  Zeman powiedział też, że popiera politykę rządu Bohuslava Sobotki, który sprzeciwia się obowiązkowym kontyngentom uchodźców dla każdego z państw Unii Europejskiej. Czeska głowa państwa twierdzi, że kryzys imigracyjny nie jest przejściowy, lecz będzie się nasilał.
  Na podstawie: idnes.cz.
  http://autonom.pl/?p=13337

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/08/30/wolne-tematy-67-2015/#comment-509727


  „Maniek said

  2015-09-01 (wtorek) @ 14:10:59

  Słowacja: Wasze wojny, wasi imigranci
  on 1 września 2015 13:01

  „To nie Słowacja zrzucała bomby na Syrię i Libię” – m.in. takimi słowami premier Słowacji Robert Fico, odparł oskarżenia Laurenta Fabiusa, ministra spraw zagranicznych Francji, który zarzucił krajom Europy Wschodniej prowadzenie „skandalicznej” polityki wobec imigrantów.

  Robert Fico odniósł się do oskarżeń Fabiusa podczas obchodów kolejnej rocznicy narodowego powstania na Słowacji. Zdaniem Fica francuska krytyka jest nieuzasadniona bowiem Słowacja nie była państwem, które brało udział w destabilizacji Libii czy Syrii. Ponadto słowacki premier zwrócił uwagę na bierność i nieskuteczność całej polityki imigracyjnej w Europie.

  „Nie widzę zatopionych łodzi. Przeciwnie – widzę jeszcze więcej łodzi. Nie widzę straży na granicach Schengen. Przeciwnie – widzę kolejne dziesiątki i setki tysięcy ludzi swobodnie idących do Europy” – mówił Fico.

  Zdaniem jeśli obecne władze europejskie nie podejmą żadnych działań, to w przyszłości problem imigrantów w Europie rozwiążą „faszyści i nacjonaliści”.
  http://xportal.pl/?p=22375

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/08/30/wolne-tematy-67-2015/#comment-509729

 4. mgrabas Says:

 5. mgrabas Says:

  http://niezalezna.pl/70551-mieszkania-komunalne-w-gdansku-dla-imigrantow-mlodzi-polacy-nie-maja-gdzie-mieszkac

 6. mgrabas Says:

  EUROPE IS BURNING Nigel Farage

  Opublikowany 23.08.2015

 7. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2015-09-05 (sobota)

  Mocny wpis przeciw imigrantom usunięty z dyskusji. Za popularny?

  Na stronie TAK dla uchodźców – NIE dla rasizmu i ksenofobii, głos w dyskusji zabrała Iwona L. Konieczna – blogerka i pisarka. Jej wpis błyskawicznie został udostępniony 600 razy, a potem… usunięty z grupy, jako niewygodny. Dziwi reakcja, ponieważ nie był obraźliwy dla nikogo. Autorka merytorycznie odpowiadała na każdy zarzut, a i te, który podawała były bardzo sensowne.

  „W związku z brutalnym usunięciem tego wpisu – zastosowaniem cenzury – przez otwartych i tolerancyjnych znawców katolicyzmu, a zarazem organizatorów wydarzenia  »TAK dla uchodźców – nie dla ksenofobii oraz rasizmu!« – proszę o ponowne udostępnianie. Widać te argumenty naprawdę są celne, jeżeli aż tak stchórzyli.” – pisze autorka i publikuje treść wpisu na swoim profilu.

  Zwolenniczka imigracji
  Mam rodzinę na wyspie Kos, w Atenach i na Peloponezie – jedna moja kuzynka jest żoną greckiego policjanta, a mąż drugiej pracuje w Urzędzie Miejskim (pracownik samorządowy). Mam także rodzinę w Rzymie.

  Mnie kitu się nie da wepchać. Mam wiadomości z pierwszej ręki. Kuzynki mi opisują, co mają pod oknami. Znam języki obce i umiem czytać ze zrozumieniem, także po polsku.

  W takiej sytuacji nie dam się wziąć na zmanipulowane zdjęcia „uchodźców”, na których są głównie kobiety. Porażająca większość tych ludzi – w realu – to młodzi faceci, którzy zachowują się roszczeniowo oraz agresywnie.

  W ich kulturze takie zachowanie jest przyjęte, a nawet pożądane – bo islam – czy w ogóle tamten rejon świata – tak kształtuje postawę męską. W zderzeniu z naszą kultura – może być tylko bum!

  Jeżeli więc pani chce pomagać – to przecież może pani zaprosić na swój koszt z 10 syryjskich rodzin i się nimi zająć we własnym domu. Jest pani wolnym człowiekiem, wie pani co pani robi – proszę bardzo, śmiało, nasze prawo pozwala pani zapraszać gości z Afryki czy Bliskiego Wschodu i ich utrzymywać. Proszę ogłosić zbiórkę darów w internecie, mam dwa wolne koce, to wesprę pani inicjatywę.

  A tak ogólnie: protestuję, ponieważ pani działalność jest niebezpieczna dla moich interesów. Nie życzę sobie nieopanowanych, poza kontrolą, przemian w moim otoczeniu – zwłaszcza że naszym problemem podstawowym jest Ukraina oraz Putin [sic! – admin], który zaczął marsz na Zachód. Czego ani pani ani Europa nie życzycie sobie widzieć.

  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjęcia u nas tych ludzi, których pani nazywa „uchodźcami”.

  Miałabym jednak znacznie mniej uwag na ten temat, gdyby zwolennicy przyjęcia tych uchodźców nie operowali kłamstwem historycznym np. na temat Iranu w 1942 (a może po prostu nie znacie historii waszego kraju, i opowiadacie te głodne kawałki w dobrej wierze?) – oraz nieprawdą na temat stanu polskiej gospodarki, a także nazywali rzeczy po imieniu: to są imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

  Nie należy szermować kłamstwem, tylko postawić sprawy jasno, uczciwie. A w tej sprawie łgarstwo goni łgarstwo.

  Za bardzo państwo się przyzwyczailiście do manipulacji. Albo działacie w dobrej wierze lecz w niewiedzy jak jest tzn. ktoś wami manipuluje.

  Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.

  Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? – przecież prawodawstwo europejskie to zaleca – to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka – to on ma prawo ściągnąć rodzinę. To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.

  Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi – to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam, mowa o 81 tysiącach wyjściowo.

  Podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest, a jest ich 800 (osiemset) tysięcy – z czego nasza kwota to ok. 5,6%. Czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).

  Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów – i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia – w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca.

  No a przecież podstawowy problem z tą ludnością jest taki, że oni nie pracują. Nie pracują jako grupa społeczna (procentowo) w żadnym europejskim kraju, w którym mieszkają od lat. To nie jest inwestycja społeczna tylko rozsadnik przestępczości oraz klienci opieki społecznej – syndrom wyuczonej bezradności. Nasze wsie postpegierowskie nie zostały nauczone odpowiedzialności za własny los – w ciągu 26 lat – a pani chce socjalizować ludzi innej narodowości i religii, których zasady ZAKŁADAJĄ HERMETYCZNOŚĆ i NIEASYMILOWANIE? Chce pani być lepsza od Francuzów – z ich kolonialnymi doświadczeniami z Algierii i Senegalu? – czy od Brytyjczyków?

  Jaki jest odsetek dzieci i młodych kobiet w tej grupie, która do nas jedzie, niech mi pani powie?
  Bo w tej grupie, którą rzekomo pani Miriam wyrwała bohatersko spod kul (część tych ludzi już WRÓCIŁA DO SYRII czyli pod te straszne kule) – było 27 procent dzieci (osób poniżej 18 roku życia, małych dzieci było bardzo mało – to są dane oficjalne Straży Granicznej).

  Dziwna sprawa jak na wielodzietne rodziny syryjskie – i uchodźców, którzy chronią co mają najważniejszego.

  W Iranie – w 1942, jak już jesteśmy przy tym – były takie proporcje: 3 cywilów (gł. kobiety lub dzieci) na 1 faceta w wieku poborowym, zdolnego do noszenia broni. Tak wyglądają prawdziwi uciekinierzy, proszę pani, zawsze i na całym świecie.

  Ci nasi to nie byli uchodźcy tak nawiasem, tylko ludność cywilna sojusznika (rząd polski) przejęta przez Brytyjczyków od drugiego sojusznika (ZSRR) w ramach międzynarodowej umowy anglo-polsko-rosyjskiej.

  Tak to formalnie wyglądało: nikt nie uciekał przez Morze Kaspijskie łódkami, zarzynając po drodze innych. Arabowie, Persowie (czy Syryjczycy) nie byli stroną w sprawie. Nic nie zawdzięczamy tamtemu światu czy rejonowi, innymi słowy. Nie mamy też żadnych rachunków z Afryką.

  Brytyjczycy zrobili bardzo dobrą statystykę w Iranie – wręczyli nam zresztą za to rachunek – w 1945 roku. To nie była żadna pomoc humanitarna, tylko usługa.

  I Polska dostała rachunek za koszta naszego rządu w Londynie oraz koszta armijne. Nie tylko krwią zapłaciła swoich żołnierzy oraz pilnowaniem pól roponośnych w Iranie  (bo o to chodziło Brytyjczykom, którzy rządzili wtedy na 90% powierzchni Iranu, to był zdaje się nawet protektorat – tylko dlatego nas w ogóle wzięli z ZSRR, że od roku mieli bunt tubylców na pokładzie – i potrzebowali naszych mężczyzn pod broń – brakowało im sił, a Anders umiał się targować i wytargował, że żołnierze wyjdą z rodzinami – i tak uratował tysiące wojennych sierot oraz samotnych kobiet).

  Polecam, żeby pani coś przeczytała na temat Iranu, zanim zacznie sadzić innym niedouczonym tę tanią propagandę o naszych zobowiązaniach wobec świata.

  Proszę poczytać o tysiącach ludzi – kobiet i dzieci, które via Iran trafiły (tam ich Angole osiedliły) na terenach, gdzie szalała mucha tse-tse: nie było wody, chleba ani lekarstw – i na terenach byłego obozu koncentracyjnego dla Burów.

  Chyba że pani się zgadza, żeby w identyczne warunki u nas trafili teraz ci Syryjczycy. Ale z kolei ja się na to nie zgadzam.

  Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce.

  Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna – taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas – i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.

  W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie – tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie – wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?

  A jak w zimę będziemy mieli mrozy po minus 25 stopni – to co pani zrobi z tymi ludźmi? – pójdzie im parzyć rumianek, jak dobra ciocia w tych ich blaszanych barakach, bo tylko favele można postawić na szybko? Będzie pani bronić dobrego imienia naszego kraju, gdy zaczną pisać o polskich obozach koncentracyjnych dla nieszczęsnych uchodźców? – będzie się pani poczuwać do obowiązku? – bo ja mam roboty po pachy z rozsupływaniem kłamstw dotyczących II wojny i komunistycznej okupacji.

  Jak zapewni pani szkołę dzieciom?

  Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? – ma pani program takiej nauki? – a dziewczynki będą się uczyć razem z chłopcami czy osobno? – skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły: samorządy nie mają pieniędzy. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY – jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.

  Jak pani uzupełni wykształcenie dorosłych? – które ich arabsko-afrykańskie umiejętności nam się przydadzą? Do czego wykorzystamy ten Kapitał Ludzki? Uruchomimy fabryki produkujące tam-tamy? – raczej nie, bo nie mamy know-how. A może kebaby? A może zaczniemy eksportować dżihad?

  Bo co my poczniemy z 20 tysiącami ludzi bez kwalifikacji, przydatnych w Europie: zrobimy z nich zamiataczy ulic? – przecież u nas ulice zamiatają samochody-polewaczki. To może hodowców kóz? – fajny pomysł, tylko ziemie muszą kupić – a ziemia u nas droga. Jeszcze ma być podatek katastrastralny: ciekawe, czy na kozim serze da radę zarobić na podatki, ZUS-y i kataster?

  Bo to będzie razem z 95% dochodów każdej małej firmy rodzinnej…

  Skąd pani weźmie opiekę lekarską? – także specjalistyczną? Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) – nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata – teraz mają czekać po 2,5 – bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych dzieci z Afryki?

  Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? – na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani – nie informują, bo i po co.
  A wie pani może, jak jest koszt leczenia amebozy – oraz koszt diety po amebozie? Bo ja wiem. I wiem, ilu lekarzy od takich chorób mamy w Polsce.

  Aaaaa…. – a może to prawda, co słyszałam, że opiekę medyczną i filtr epidemiologiczny mają zbudować prywatne firmy, ludzi powiązanych z WSI, którzy mają już europejskie kontrakty medyczne na sumę rzędu 30 milionów złotych?! – to znaczy, że „litościwi ludzie martwiący się o uchodźców” to są płatne trolle, propagandyści i naganiacze?

  To znaczy, że ci przyjezdni biedacy wszystko dostaną na tacy… Więcej niż polskie głodne dzieci, lepiej niż nasi starzy i chorzy kombatanci, Powstańcy Warszawscy, tak? A przez jaki czas będą na wykwintnym garnuszku Europy? – i co potem? – gdy już się przyzwyczają do dobrego życia? Co będzie POTEM?

  Jak pani to zamierza zrobić?

  Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet – zabójstwa honorowe – i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze?

  Da im pani do poczytania „Wysokie obcasy”? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową? A może pozamiata pani temat poprawnością polityczną? – ograniczy mi pani wolność słowa – zamknie mnie pani a klucz wyrzuci w Śródziemne Morze?

  Czy pani opiekowała się kiedyś chociaż psem ze schroniska? – czy pani wie ile zachodu kosztuje wyprowadzenie go na prostą? Ucywilizowanie?

  Pani nie ogarnia realnych kosztów społecznych, nie mówię nawet o zwykłych materialnych – tej operacji. PRZECIEŻ TO SĄ LUDZIE. Na Boga, to ludzie. Mają znacznie więcej sfer do wyprostowania niż półdziki pies, którego ktoś bił – pies który spędził życie przywiązany do budy.

  To jest problem z wyobraźnią przestrzenną.

  Ludzie to nie są kawałki papieru ani bity – te głupoty, które pani wypisuje nic nie kosztują, ale my mówimy o LUDZIACH, którym nie jesteśmy w stanie realnie zaoferować NAWET takich warunków pobytu, jakie ma u nas domowe bydło.

  Ja szanuję ludzi, w przeciwieństwie do pani. Wiem cokolwiek o ich potrzebach. Wiem co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za drugiego człowieka.

  Poza tym, jak mawiają Chińczycy, jeżeli komuś uratowałeś życie – jesteś do końca życia za niego odpowiedzialny. Tak właśnie jest w tym przypadku, przecież oni tu zostaną, bo w Afryce wojna jest CIĄGLE. Od lat 60-tych. I NARASTA. My nie mówimy o akcji humanitarnej typu zawieźć wodę i pampersy – my mówimy o implantowaniu setek tysięcy przyszłych obywateli.

  Dlaczego pani oszukuje – choćby sama siebie – w tym względzie? Czas spojrzeć na fakty, zamiast snuć chore nieodpowiedzialne rojenia o uratowaniu Aryki, która musi to zrobić sama i na własny koszt. Takie jest życie proszę pani. Nam Polakom nikt nie pomagał.
  NIGDY. Za wszystko płaciliśmy słone rachunki.

  Pomiędzy tymi ludźmi są dżihadyści. To nie bajka tylko fakt: to widać i na Peloponezie i na wyspie Kos. Jak ich pani chce wyłapać, jeżeli nie macie wspólnego języka? A wystarczy taki jeden, żeby się rozerwał w warszawskim metrze w imię Allaha, iżby zrobiło się pani bardzo przykro. To że pani zresztą się zrobi – to nie problem, ale moje dziecko i dziecko sąsiadów też jeździ metrem.

  Ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za cały głodny świat.

  My mamy własne problemy geopolityczne: Europa się nie spieszy, żeby je rozwiązywać – wręcz odmawia nam pomocy, więc niech się problemami basenu Morza Śródziemnego – i swoim postkolonialnym rachunkiem zajmie sama.

  Nie było uczciwości wobec Polski nawet w głupiej sprawie odszkodowań za skutki rosyjskich sankcji: dostaliśmy najmniej, a straciliśmy najwięcej. No a kwota energetyczna? Teraz zwrotnie mogę ogłosić brak zainteresowania dla problemów innej części Europy.

  Polacy zawsze byli w porządku wobec uchodźców, których nikt im nie wciskał gwałtem, jak w tym przypadku.

  Brytyjski Iran to był zresztą bodaj jedyny przypadek w naszej tysiącletniej historii tego rodzaju. Zawsze było odwrotnie np. przez ileś wieków uciekali do nas Żydzi – z całej Europy. To my mamy tradycje faktycznej tolerancji, także religijnej i obyczajowej – chyba szkoda, że zna pani bartoszewski wariant naszej historii, a nie ten prawdziwy.

  W XX wieku przyjmowaliśmy Ormian, Greków, że rzucę spod palca – bo te historie znam najlepiej. Ostatnio przyjęliśmy jako społeczeństwo nieznaną, ale wielotysięczną, liczbę Ukraińców. Ach, sami sobie to załatwili – to dzielni ludzie – nie są uchodźcami formalnie, bo tyrają jak woły. Im nie przysługuje wsparcie ani zasiłek 3 tysiące na rodzinę czy osobę (w końcu nie wiadomo). Niemniej znaleźli u nas schronienie przed wojną. [Czy aby na pewno schronienie przed wojną? Kto ją wywołał? – admin]

  Teraz NIE jesteśmy przygotowani do przyjęcia i obsługi takiej liczby ludzi jak 20 tysięcy – już nie mówię o 81 tysiącach, bo taka jest procentowo polska kwota, a tym bardziej o przyjęciu ich rodzin (czyli docelowo 200-800 tys.).

  Nie ma nawet dostatecznej liczby TŁUMACZY, już nie mówię o asystentach kulturowych – żeby się zająć tymi analfabetami (to ważne, bo będą niesamodzielni), którzy swoje muzułmańskie porządki zaprowadzają wszędzie, gdzie trafią (polecam opowieści nieszczęsnych Ukraińców, którzy zostali zmuszeni w naszych ośrodkach dla uchodźców zamieszkać z Czeczenami – i to nie jest dowcip, że w krajach skandynawskich masywnie wzrosła liczba gwałtów: ci „uchodźcy”, jak ich puścić luzem – gwałcą – na wyspie Kos też gwałcą, nawet własne miłosierne opiekunki).

  Proszę mi nie opowiadać, że przyjadą do nas Syryjczycy – i że to chrześcijanie. Bo nie pani o tym decyduje, kto gdzie pojedzie, tylko Europa.

  Pani nam tutaj chce przehandlować Niderlandy + Inflanty; to są kocopoły i pani chciejstwo a nie realia.

  A Europa hojnie obdziela czarnoskórymi muzułmanami. Bo, po pierwsze, ich jest przeważająca liczba – a po drugie: Syryjczyków którzy są najmniej kłopotliwi dostana lepsi od Polski. Tak samo lepsi, jak byli lepsi przy podziale kasy za skutki sankcji: kraje skandynawskie, Niemcy oraz Francja.

  Co jeszcze? – pani nie ma pojęcia zielonego na temat katolicyzmu – wyśmiewa pani religię albo zwalcza – a obecnie posługuje się nią pani instrumentalnie: uważa ją za łom do walenia mnie po głowie.

  Nie okazuje pani szacunku katolikom, nie zadawszy sobie trudu, żeby sprawdzić, dlaczego ta paskudna ubeczka Krwawa Luna Brystygierowa (kumpelka z pracy mamy i taty byłej pani prezydentowej Komorowskiej tak nawiasem), nawróciła się na stare lata.

  Mówi mi pani „kochaj bliźniego swego” – a ja przecież kocham moją rodzinę, moich rodaków i mój kraj – to jest mój podstawowy chrześcijański obowiązek, zadbać o ich potrzeby, wykonać swoje obowiązki. Poza tym regularnie płacę na misje, od lat, jak mnie stać.

  Nie szermujcie katolicyzmem jako argumentem. Bo to śmieszne. Nie wiecie nawet co powiedział Jezus na temat prawa do samoobrony.

  Mamy takie prawo. A kilkadziesiąt tysięcy ludzi – w większości młodych facetów, którzy stanowią forpocztę muzułmańskiej nawały w kraju, który na podstawie Układu Poczdamskiego jest właściwie jednonarodowy – wymaga samoobrony.

  Przy samoobronie nikomu nie wolno przesadzić.
  Najmniejszy koszt to zamknięcie granic i nie przyjęcie tych ludzi.

  Jeżeli ich weźmiemy – to z Afryki runie lawina emigrantów. Tym pani pomoże, a tamtym – nie?

  Przecież ten problem musi być rozwiązany lokalnie, naprawdę tego nie widać?

  PS. Nie protestuję przeciwko wydaniu na to jakichś pieniędzy – pod warunkiem, ze projekt pomocy na miejscu będzie trzeźwy – i da gwarancję że 3/4 nie zostanie rozkradzione.

  PS 2. Ci ludzie nie dorośli do demokracji – mają inny system – antydemokratyczny – ich kultura taka jest. Pani chyba naprawdę nic nie czytała – pani nie wie, co to społeczeństwo patriarchialno-feudalne, w dodatku zarządzane przez imamów i oparte na zasadach religijnych, które odrzucają tolerancję – i promują wojnę z niewiernymi.

  Albo ich pani wynarodowi – JAK? (czy prawo europejskie pozwala polonizować obcych?) – i wtedy mogą być obywatelami demokratycznego państwa, albo oni zabiją pani kulturę – a co gorsza MOJĄ. Ja nie chcę takich problemów, dość mi kłopotów z pani niedojrzałym podejściem do naszej rzeczywistości oraz historii.

  PS 3. 20 tysięcy Polaków mieszka w Kazachstanie. ONI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO.
  Pani nie obchodzi ich los, bo pani nie zna historii własnego kraju: to są potomkowie tych, których nie udało się Andersowi zabrać ze sobą do Iranu. Dla mnie to są jedyni ludzie warci zainteresowania. REPATRIANCI.

  A tak w ogóle, to najbardziej interesują mnie 3 miliony, w tym miliony wykształconej za moje pieniądze młodzieży, które wyjechały za chlebem. Ja ich chcę REPATRIOWAĆ, zamiast się szarpać z cywilizowaniem muzułmanów.

  To droga zabawa i zbędna. I wcale nie zapobiegnie katastrofie demograficznej w naszym kraju – odwrotnie, akurat pogłębi problem – załamie nasz budżet, zmusi nas do walki szerokim frontem z problemami, których nie znamy – a z którymi cała Europa sobie nie radzi od wielu lat.

  Polska miała problem z przyjęciem 100 (stu) uchodźców – Polaków z Donbasu. Premier Kopacz miała to w nosie, nie mieliśmy możliwości i pieniędzy. Gdyby prawica, która pani uważa za NIETOLERANCYJNĄ I NIEHUMANITARNĄ – nie narobiła rabanu pod niebiosa, to ci ludzie byliby sczeźli w Donbasie.

  A teraz nagle astronomiczne wielkości nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i po co? – za moje pieniądze? Pani chce być dobrą ciocią za moje pieniądze?

  PS. 4 Ktoś zapytał, skąd wzięłam liczby, bo on słyszał że bierzemy tylko 2 tysiące uchodźców. Proste jak konstrukcja cepa.

  W Europie JUŻ jest 800 tysięcy wniosków o azyl (a to początek).
  http://prawo.money.pl/…/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnio…

  Polska kwota wynosi 5,65 procenta.
  https://www.google.pl/search…

  Proszę wziąć kalkulator i obliczyć, czy to są 2 tysiące.
  Bo mnie wychodzi, że 5% od 800 tysięcy to 40 tysięcy JUŻ TU I TERAZ, na wejściu.

  Rząd pani Kopacz, a wcześniej Tuska – nie potrafił postawić się Europie w żadnej istotnej sprawie. Myśli pani, że teraz się skończy na 2 tysiącach? Wetkali im 2 tysiące – to wetkają cała kwotę. To jest prawo znane w negocjacjach – a nasz rząd już pękł: już zgodził się wziąć ileś tysięcy (są różne dane od wyjściowo 2 do 10 tysięcy, ludzi z Erytrei – proszę sobie sprawdzić na mapie, gdzie to jest).

  Podjęto za mnie zobowiązanie, na które mnie – i nas jako państwo oraz naród – NIE STAĆ.

  I niech mi pani nie wciska kitu o solidarności i humanitaryzmie; NIGDZIE TYCH PRZYBYSZY NIE CHCĄ. Bo mają coś w głowie, oprócz propagandy – a przede wszystkim wiedza, że koegzystencja kultury zachodniej i muzułmańskiej NIE JEST MOŻLIWA
  http://wpolityce.pl/…/259953-unijne-kwoty-dla-uchodzcow-to-…-…

  Na koniec – ktoś mi zarzucił w komentarzach filozofię Kalego.

  A skąd, nie jestem Kali. Ja tylko wyrosłam z cierpienia za miliony, w przeciwieństwie do niego oraz pani. I nauczyłam się asertywności: to współczesna cnota. Dlaczego pani mnie wpycha w średniowiecze?

  Kiedy Jan Karski prosił o bombardowanie torów do obozów koncentracyjnych – świat miał to głęboko. Kiedy płonęła Warszawa – świat miał to głęboko. Teraz ja z głębokim smutkiem popatrzę jak tonie Afryka, pociągając za sobą Europę – bo jestem mądrzejsza o miliony umarłych.

  Proszę mi nie zawracać głowy humanitaryzmem. To jest Idea, która polega na zawiezieniu wody i pampersów, a nie sprowadzaniu ludzi do siebie, na swoją zielona, zbankrutowaną wyspę i użeraniu się z muzułmanami na własnym gruncie.

  Nie mam ochoty na Dzikie Pola na warszawskiej Ochocie ani na wsi pod Gdańskiem tj. na konsekwencje faktu, że pani nie potrafi przewidywać skutków własnego działania. Nie.

  http://warszawawpigulce.pl

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/09/05/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/

  • mgrabas Says:

   „Posted by Marucha w dniu 2017-07-19 (środa)

   Niemcy: w ciągu roku migranci „obrzezali” 10 tysięcy dziewcząt. Władze są bezradne.

   Niemcy: w ciągu roku migranci „obrzezali” 10 tysięcy dziewcząt. Władze są bezradne.

   W Niemczech gwałtownie wzrasta liczba „obrzezanych dziewcząt”, mimo iż zabrania tego tamtejsze prawo.

   Zdaniem przedstawicieli organizacji Terre des Femmes liczba okaleczonych w ciągu roku wzrosła o ponad 10 tys. i obecnie wynosi już prawie 60 tys.

   Jak podaje serwis tvp.info powołujący się na dane thelocal.de „gwałtowny wzrost jest efektem napływu migrantów z krajów, w których obrzezanie jest praktykowane, na przykład Somalii czy Erytrei, ale również między innymi z Iraku”.

   –W związku z napływem migrantów z takich krajów jak Erytrea czy Irak, odnotowujemy ogromny wzrost liczby okaleczonych kobiet i dziewczynek zagrożonych tym zabiegiem – powiedziała Charlotte Weil, rzecznik Terre des Femmes w wypowiedzi dla agencji DPA.

   Obrzezanie dziewcząt polega na częściowym lub kompletnym usunięciu u nich narządów rodnych. Zgodnie z bliskowschodnią „tradycją” rytuał ten stanowi „przejście dziewczynek (niejednokrotnie kilkudniowych niemowląt) w dorosłość”.

   Niemieckie władze są bezradne, ponieważ formalnie migranci okaleczający dziewczynki nie łamią tamtejszego prawa. „Akty obrzezania” są bowiem dokonywane we Francji bądź Holandii dokąd na kilka dni są one specjalnie w tym celu wywożone.

   Źródło: tvp.info
   TK
   http://www.pch24.pl

   Biedne niemieckie władze. Są „bezradne”. Nie są (…) takie bezradne, gdy odbierają rodzinom dzieci za błahostki albo wręcz bez powodu. Albo gdy prześladują Polaków przypominających, kto rozpoczął II Wojne i czyje to były obozy.
   Admin

   za: http://marucha.wordpress.com/2017/07/19/niemcy-w-ciagu-roku-migranci-obrzezali-10-tysiecy-dziewczat-wladze-sa-bezradne/

 8. mgrabas Says:

  „Premierzy Czech, Polski, Slowacji i Węgier spotkali się w Pradze by ustalić wspólne stanowisko wobec planu Komisji Europejskiej, która chce narzucić nam kwoty imigrantów do przyjęcia. (…)

  Ewa Kopacz nie dotrwała do końca szczytu. (…)”

  źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/grupa-wyszechradzka-nie-zgadza-sie-na-przymus-przyjowania-imigrantow

 9. mgrabas Says:

  „Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-09-05

  Orban: morze imigrantów nie ma końca, liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów

  – To nie jest 150 tys., jakie chcą rozdzielić systemem kwotowym, to nie jest 500 tys. – liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów, ponieważ morze imigrantów nie ma końca – powiedział Orban.

  Węgry, o ile parlament uchwali rządową propozycję, rozmieszczą siły policyjne wzdłuż swojej południowej granicy po 15 września, aby opanować napływ uchodźców – powiedział premier Viktor Orban. – Morze imigrantów nie ma końca – dodał.

  – Po 15 września przyjdą duże zmiany. Weźmiemy granicę, krok po kroku, pod kontrolę – powiedział Orban na konferencji prasowej. – Wyślemy policję, a jeśli dostaniemy zgodę parlamentu, rozmieścimy na niej wojsko – dodał.

  – Granice europejskie nie mogą być bronione jedynie przez Węgry, ale przez wszystkich, i imigracja musi odbywać się w kontrolowanych ramach – powiedział Orban stacji M1.

  W piątek w wywiadzie dla państwowego radia Kossuth konserwatywny premier mówił nawet, że fala imigrantów i uchodźców zagraża istnieniu Europy. – Gdybyśmy wpuścili wszystkich, oznaczałoby to koniec Europy (…) i okazałoby się nagle, że jesteśmy mniejszością na naszym kontynencie – oświadczył.

  Podczas sobotniego spotkania z prawicowymi intelektualistami powtórzył kolejny raz, że do Europy wejdzie kilkadziesiąt milionów ludzi.

  Z drugiej strony Orban minimalizuje różnice w tej kwestii, która będzie w najbliższych dniach tematem jego spotkania z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem.

  Punktem spornym dla Budapesztu jest propozycja Komisji Europejskiej, by relokować uchodźców między kraje członkowskie zgodnie z ustalonymi kwotami, czego chce również Wiedeń.

  Orban powiedział, że w jego kraju imigracja znajdzie się pod kontrolą od następnego dnia po 15 września, kiedy wejdą w życie nowe ustawy uchwalone w piątek przez parlament, które przewidują do trzech lat więzienia dla osób nielegalnie przekraczających granicę oraz do pięciu lat, jeśli osoba ta jest uzbrojona i powoduje uszkodzenie ogrodzenia budowanego na południowej granicy Węgier z Serbią.

  Ponadto Orban zaaprobował tworzenie stref tranzytowych wzdłuż granic dla załatwiania formalności imigracyjnych, co było mocno krytykowane przez opozycję i organizacje broniące praw człowieka.

  W sobotę rząd węgierski podstawił 102 autokary dla około 4500 uchodźców koczujących od kilku dni na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie i tych, którzy wyruszyli na piechotę, by zawieźć ich na granicę z Austrią, która ułatwia uchodźcom dalszą podróż w kierunku Niemiec.

  Źródło: PAP”

  źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/09/05/viktor-orban-morze-imigrantow-nie-ma-konca-liczba-jaka-slyszalem-w-brukseli-to-sa-miliony-a-potem-dziesiatki-milionow/

 10. mgrabas Says:

  „Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-09-05

  Vaclav Klaus: „Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy”

  Vaclav Klaus jest przeciwny masowej imigracji ludności z Afryki i kieruje do czeskiego rządu petycję. Wzywa do „zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami”.

  W sobotę były prezydent oraz premier naszego południowego sąsiada wystosował do swojego rządu odpowiednie pismo. – My (sygnatariusze) nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale (…) jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami

  – mówił podczas konferencji prasowej w Lysej nad Labem niedaleko Pragi.

  Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów Unii Europejskiej

  – czytamy w stworzonej przez Klausa petycji. Ostrzega on także przed „ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznej mieszanki narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii”.

  Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane – jak np. Węgrom – groziły sankcje

  – grzmi były prezydent Czech.

  Klaus, mając na uwadze dobro narodu czeskiego, domaga się od rządu „zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami”, „niezaakceptowania na poziomie UE żadnych kwot lub podobnych środków dystrybucji migrantów” i „domagania się przestrzegania umów w sprawie polityki azylowej”.

  Petycję na stronie internetowej podpisało do godziny 16 w sobotę ponad 20 tysięcy osób.

  Czytaj także: Orban chce wysłać wojsko na granicę z Serbią. „Morze imigrantów nie ma końca

  Źródło: tvp.info”

  źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/09/05/vaclav-klaus-masowa-imigracja-stanowi-fundamentalne-zagrozenie-dla-stabilnosci-europy/

  • mgrabas Says:

   „Opublikowano: 05 wrz 2015

   Orban chce wysłać wojsko na granicę z Serbią. „Morze imigrantów nie ma końca”

   Już 15 września na Węgrzech może dojść do sporych zmian w kwestii przyjmowania uchodźców. Jeżeli parlament tego kraju uchwali odpowiednie prawo, południowej granicy będzie strzegła policja i wojsko. – Weźmiemy granicę, krok po kroku, pod kontrolę – zapowiada Viktor Orban.

   Podczas konferencji prasowej węgierski premier jasno nakreślił cele swojej polityki na najbliższe tygodnie. – Po 15 września przyjdą duże zmiany. Weźmiemy granicę, krok po kroku, pod kontrolę. Wyślemy policję, a jeśli dostaniemy zgodę parlamentu, rozmieścimy na niej wojsko – powiedział Orban.

   Polityk przestrzega, że obecna liczba imigrantów z Afryki nie jest ostateczna. Do Europy cały czas napływają kolejne osoby. – To nie jest 150 tys., jakie chcą rozdzielić systemem kwotowym, to nie jest 500 tys. – liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów, ponieważ morze imigrantów nie ma końca.

   Premier Węgier zaapelował także o europejską solidarność w obronie ładu na kontynencie. Granice europejskie nie mogą być bronione jedynie przez Węgry, ale przez wszystkich, i imigracja musi odbywać się w kontrolowanych ramach.– uważa.

   Orban w piątek na antenie radia Kossuth rysował czarny scenariusz kryzysu imigracyjnego. Gdybyśmy wpuścili wszystkich, oznaczałoby to koniec Europy (…) i okazałoby się nagle, że jesteśmy mniejszością na naszym kontynencie.

   Źródło: wpolityce.pl
   Fot. flickr.com”

   źródło: http://wmeritum.pl/orban-chce-wyslac-wojsko-na-granice-z-serbia-morze-imigrantow-nie-ma-konca/

   • mgrabas Says:

    „Dodane przez wachmistrz_Soroka
    Opublikowano: Poniedziałek, 07 wrzesnia 2015 o godz. 09:09:21

    Orban: imigranci mają tydzień na opuszczenie Węgier

    W tej chwili na Węgrzech panuje okres przejściowy po uchwaleniu nowych przepisów imigracyjnych. Daje on czas wszystkim nielegalnym przybyszom na opuszczenie terytorium naszego państwa – przypomniał Viktor Orban.

    Nowe prawo wchodzi w życie 15 września. Nielegalne przekroczenie granicy, albo uszkodzenie płotu granicznego stanie się przestępstwem karanym więzieniem.

    Do tego czasu, jak zapewnia węgierski premier, całkowicie uszczelniona zostanie też granica z Serbią.

    forsal.pl/KRSY.PL”

    źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/orban-imigranci-maja-tydzien-na-opuszczenie-wegier

    • mgrabas Says:

     „Dodane przez wachmistrz_Soroka
     Opublikowano: Poniedziałek, 07 wrzesnia 2015 o godz. 12:12:42

     Orban: Unia nie będzie decydować o składzie etnicznym Węgier

     Viktor Orban zapewnił, że jego kraj nie jest antyislamski. Stwierdził natomiast, że nikt obcy nie ma prawa decydować o tym, jaki jest skład etniczny Węgier.

     Orban odpowiedział na zarzuty mówiące o tym, że Węgry są krajem antyislamskim.

     – Rząd docenia wartość, jaką wnosi na Węgrzech tutejsza społeczność muzułmańska, oraz uważa, że jej przedstawiciele respektują obowiązujące prawo – stwierdził . – Cieszymy się, że na głównej ulicy Budapesztu są sprzedawcy kebabów – dodał Orban.

     Nie zmienia to jednak faktu, iż niedopuszczalne są obce ingerencje w relacje społeczne na Węgrzech.

     – Nikt nie może wymagać od Węgier zmian w kulturalnym i etnicznym składzie węgierskiego społeczeństwa – powiedział Orban.

     Dlatego Budapeszt nie godzi się na narzucanie poszczególnym państwom kwot imigrantów.

     – Węgry nie mogą zaakceptować proponowanego przez UE systemu kwot rozdzielania uchodźców między państwa, ale nie wyklucza to udziału kraju w późniejszej, rozsądnej i sprawiedliwej debacie o unijnym systemie kwot – mówił Orban.

     Pierwszym krokiem na drodze do rozwiązania kryzysu musi być, zdaniem węgierskiego premiera, uszczelnienie zewnętrznych granic Unii.

     – Dopóki Europa nie będzie w stanie ochronić swych zewnętrznych granic, nie ma sensu dyskutowanie o losie napływających osób – stwierdził.

     PAP/KRESY.PL”

     źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Forban-nikt-nie-bedzie-decydowac-o-skladzie-etnicznym-wegier#

     • mgrabas Says:

     • mgrabas Says:

      „AlexSailor said

      2015-12-26 (sobota) @ 21:42:28

      Gówno prawda, Orban nie mówi prawdy.
      Pierwszym krokiem powinno być pojmanie i skazanie winnych zdrady państw europejskich polityków, następnie proces i wykonanie kary.

      Dopiero później można uszczelniać.
      Skoro niemiecka marynarka wojenna łowi przy wybrzeżu Libii najeźdźców (10 tys. już) a później odwozi ich do Europy, to szczelne granice nic nie dadzą.
      Natomiast publiczne wykonanie zasądzonych kar – jak najbardziej.”

      źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/12/26/orban-unia-nie-bedzie-decydowac-o-skladzie-etnicznym-wegier/#comment-539207

      „Ciupaga said

      2015-12-26 (sobota) @ 22:42:22

      Jak to możliwe, że milion osób, bez żadnych wiarygodnych papierów wchodzi do UE/strefy Szengen? Oczywiście był pretekst czyli tzw uchodźstwo przed wojną w tzw Syrii, ale przecież dla każdego myślącego to lipa: wojna nie zaczęła się wczoraj, trwa nie tylko w Syrii itd itp a w żadnym z wymienionych i innych przypadkach nie było importu „uchodźców” na skalę przemysłową.

      To, że nie ma winnych, że nikt nie pyta o pieniądze wydawane np na Frontex (a okazuje się że siedziba tej „firmy” mieści się w Warszawie, zatrudnionych jest ok 300 osób, a roczny budżet to ponad 140 mln euro) jest poszlaką, ze to wszystko było zorganizowane i zaplanowane przez UE. Można zatem wnioskować, że cała struktura UE i to co zostało z polskiego państwa (straż graniczna, policja, wojsko itd itp) służy tym, którzy ten „import” zorganizowali tłumią wszelkie objawy protestu (np w Niemczech – masa manifestacji czy nawet podpaleń tzw ośrodków dla uchodźców, a media zgodnie sie tym „nie interesują”).

      Wniosek ogólny: ci którzy są formalnie odpowiedzialni (za co biorą pensje i pod co wypracowują sobie emerytury) za bezpieczeństwo Polski ją niszczą i przez ostatnie 25 niszczyli i zniszczyli. Orban wynegocjował/wywalczył sobie taką pozycję tylko dlatego, że Węgry mają swoje narodowe elity i te elity rządzą ich państwem w ich interesie.”

      źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/12/26/orban-unia-nie-bedzie-decydowac-o-skladzie-etnicznym-wegier/#comment-539214

      „konfuzjusz said

      2015-12-26 (sobota) @ 22:55:26

      Jeszcze raz to powiem co następuje.

      Wielu z nas pamięta, jak nas traktowano jako emigrantów, uciekinierów, przesiedleńców. Polaków, znaczy się. A kto nie pamięta, temu przypomnę. Obozy koncentracyjne, zwane przejściowymi, zatrudnianie poniżej minimalnej płacy, restrykcje, kwoty, zniewagi, a dotyczyło to wszystkich okresów emigracji. DP to wcale w świadomości populacji świata nie oznacza displaced person, ale dumb pollack. Tak nas traktowano. A jak się komu nie podobało, to za łeb i deportacja.

      A i obecnie, przy przyzwoleniu na przyjęcie pustynnej dziczy do zachodniego dobrobytu i nawet do amerykańskiego raju, Polak na odwiedzenie rodziny musi starać sie o wize wjazdową do USA, stać w kolejkach i spowiadać się ze swego życia prywatnego przed byle bubkiem z ambasady, który go traktuje jak pod-podczłowieka.

      I gdzie tu konsekwencja, moglibyśmy sie zastanowić? Otóż chodzi tu o nic innego, jak zniszczenie cywilizacji, jaką znamy i zastąpienie jej dziczą, aby w historii nie było sladu po białym człowieku. A juz na pewno po Słowiańszczyźnie. W jakim celu? Tego ja już nie napiszę przez troskę o bezpieczeństwo Gajówki.”

      źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/12/26/orban-unia-nie-bedzie-decydowac-o-skladzie-etnicznym-wegier/#comment-539216

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s