Stanowisko Obozu Narodowo-Radykalnego i ONR Podhale w sprawie wyborów parlamentarnych i RN

„28 sierpnia 2015 o 20:50 (…)

Obóz Narodowo – Radykalny od początku swojego istnienia, jak i po reaktywacji występował przeciwko systemowi demoliberalnemu, który postrzegany jest przez nas jako dowód na zgniliznę istniejącego ustroju politycznego oraz tworzących go bezideowych partii politycznych.

Obóz Narodowo – Radykalny jest formacją o charakterze ideowo – wychowawczym. Swoje działania upatrujemy w kreowaniu serc i umysłów, które dadzą początek Wielkiej Polsce, państwu narodowemu opartemu na zasadach solidaryzmu i wyrażającemu realną wolę Narodu do wzrastania w dobrobycie oraz oparciu o zasady szeroko pojętego życia publicznego na fundamentach cywilizacji łacińskiej.

Nie odżegnujemy się od działań politycznych, które naszym zdaniem staną się efektem wytężonej pracy na lata. Zdobycie „rządu dusz”, zniesienie fałszywie pojmowanej demokracji, gdzie liczą się jedynie zakulisowe rozgrywki klasy politycznej, upatrujemy jako jedyny sposób uzdrowienia przestrzeni politycznej. Wolnością jest dla nas nacjonalizm, w którym każdy kierunek działań na płaszczyźnie politycznej oparty będzie tylko i wyłącznie o interes narodowy.

Ruch Narodowy, którego byliśmy inicjatorami, pomimo naszych usilnych prób powstrzymania procesu rozmieniania się na drobne, wszedł w układ z Ruchem Kukiza. W ramach wspólnego startu działacze określający się narodowcami będą stali w jednym szeregu z ludźmi, którzy m.in. współtworzyli układ przy okrągłym stole, należeli do partii-filarów III RP, produkowali filmy pornograficzne, współpracowali ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, maczali palce w lokalnych układach i aferach, współpracowali z Januszem Palikotem. Z naszej perspektywy jest to niedopuszczalne.

Ruch Narodowy, który zakładaliśmy miał być szeroką platformą porozumienia środowisk nacjonalistycznych w Polsce. Miał przysposabiać działaczy do tworzenia oddolnej, jakościowej zmiany, począwszy od naszych lokalnych wspólnot, po zmiany na samych szczytach administracji państwowej. Dzisiaj wiemy, że polityczna odnoga RN całkowicie wypełniła cały projekt. Społeczny segment RN jest fikcją, całkowicie zdominowaną przez działaczy partyjnych. W takich warunkach nie może być mowy o dalekosiężnych działaniach społecznych, ponieważ wszystko jest podporządkowane pod bieżącą politykę. Ten stan jest celowo utrzymywany przez partyjnych liderów, którzy pomimo pięknych frazesów o oddolności, nie dopuszczają do siebie myśli o prawdziwie społecznym charakterze RN.

W związku ze sprzeniewierzeniem się ideałom, jakie u zarania RN przyświecały nam wszystkim, jesteśmy zmuszeni opuścić Ruch Narodowy. Robimy to z wielkim żalem i poczuciem zawiedzionych nadziei, jakie pokładaliśmy w naszym wspólnym dziele. W tym miejscu apelujemy do Koleżanek i Kolegów brnących w bagno konformizmu o otrzeźwienie. ONR pozostaje otwarty na współpracę z działaczami i całymi środowiskami, dla których honor i ideowość nie są tylko pustym frazesem, ale drogowskazem w życiu.

Zarząd Główny Obozu Narodowo – Radykalnego nie widzi obecnie na współczesnej scenie politycznej wiarygodnej, uczciwej, a przede wszystkim zgodnej z naszym kierunkiem ideowym siły politycznej. ONR nie udziela poparcia żadnemu z komitetów startujących w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Dlatego za naturalne uważamy polecenie zakazu angażowania się członków i kandydatów ONR-u we wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej. Jednocześnie stoimy na stanowisku, że obecnie istnieje konieczność formowania prawdziwie oddolnego ruchu o jasnym profilu narodowym, który stanie się zalążkiem przyszłej elity nacjonalistycznej w Polsce. Uważamy, że jedynie praca u podstaw obliczona na lata, angażowanie wszelkich środowisk, osób, pism tożsamych z nami ideowo, współpraca oparta o partnerstwo, szacunek, a przede wszystkim eliminowanie osób o niezdrowych ambicjach powinno stać się naszym celem.

Nie możemy dopuścić do zmarnowania potencjału, który tkwi w młodym pokoleniu. Nie możemy sterów pracy narodowej oddać ludziom, którzy zamykając się we własnym świecie, poczują chęć włączenia się w nurt szamba demoliberalnego. Często za cenę krótkotrwałych, niejednokrotnie wyimaginowanych szans politycznych, a także za zdradę wartości, wykorzystując przy tym szeregowych działaczy poświęcających swój czas, energię i środki materialne dla idei Wielkiej Polski.

Zarząd Główny ONR:

Aleksander Krejckant
Tomasz Dorosz
Patrycjusz Borek
Andrzej Szyda
Jakub Sadowski
Witold Stefanowicz

W imieniu ONR Podhale:

Maciej Trebunia-Tutka – prezes stowarzyszenia ONR Podhale

W imieniu Brygad ONR:

Paulina Lipińska – Brygada Górnośląska ONR
Dawid Gołąb – Brygada Małopolska ONR
Roman Janus – Brygada Podkarpacka ONR
Michał Lewandowski – Brygada Zachodniopomorska ONR
Krzysztof Przyborowski – Brygada Pomorska ONR
Krzysztof Bławat – Brygada Warmińsko-Mazurska ONR
Mateusz Magnuszewski – Brygada Podlaska ONR
Rafał Ulatowski – Brygada Kujawsko-Pomorska ONR
Szymon Mailian – Brygada Mazowiecka ONR
Andrea Riccio – Brygada Wielkopolska ONR
Adrian Kaczmarkiewicz – Brygada Łódzka ONR
Karol Podstawka – Brygada Lubelska ONR
Justyna Helcyk – Brygada Dolnośląska ONR
Radosław Mroziński – Brygada Świętokrzyska ONR
Tomasz Greniuch – Brygada Opolska ONR”

źródło: http://kierunki.info.pl/2015/08/stanowisko-obozu-narodowo-radykalnego-i-onr-podhale-w-sprawie-wyborow-parlamentarnych-i-rn/

Reklamy

Komentarze 3 to “Stanowisko Obozu Narodowo-Radykalnego i ONR Podhale w sprawie wyborów parlamentarnych i RN”

 1. mgrabas Says:

  lider RN podczas I tury debaty przed kamerami TVP publicznie NIE ZAPRZECZYŁ ANI NIE SPRZECIWIŁ SIĘ ANTYPOLSKIEMU ZAŁOŻENIU wypowiedzianemu przez prowadzącego program, że racją stanu Polski ma być przynależność do NATO i do UE – oto dokładne słowa wypowiedziane przez redaktora tego programu: „Jednym z filarów naszego, polskiego bezpieczeństwa, jest bez wątpienia Sojusz Północno – Atlantycki czyli NATO. Drugim takim filarem jest nasze członkostwo w Unii Europejskiej. (…) Co Państwo by zrobili żeby zapewnić nam, Polakom, bezpieczeństwo? Jak to definiujecie?” – od 12’05” nagrania: http://wyboryprezydenckie.tvp.pl/19876535/debata-kandydatow-wybory-prezydenckie-2015

  od mg: z resztą ani jeden z tych karierowiczów nie miał odwagi zaprzeczyć ani przeciwstawić się politycznej poprawności, prezentowanej przez redaktora prowadzącego ten program, ponieważ wszyscy oni są za zbrodniczym NATO i za dalszą rezygnacją z niepodległości Polski na rzecz UE

 2. mgrabas Says:

  Antyrasistki walczą z rasizmem wobec białych!

  Tak wyglądają konsekwencje demolowania Afryki i Bliskiego Wschodu przez NATO – syryjska matka próbuje utrzymywać główkę dziecka ponad falą…

  „(…) Duda podkreślił swój postulat dotyczący rozlokowania wojsk NATO w Polsce (…)”

  źródło: http://natemat.pl/152379,duda-jedzie-do-estonii-sojusznicy-w-europie-musza-sie-ocknac-by-stawic-czola-rosji

  „(…) Uważam, że NATO powinno wzmocnić swoją wschodnią flankę (…)”

  źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-duda-przed-wizyta-w-berlinie-wzmocnic-wschodnia-flanke-nato/22p925

 3. mgrabas Says:

  „Z kraju sobota, 29, sierpień 2015 19:31 Jan Bodakowski

  Winnicki wyrzucił Kowalskiego z władz Ruchu Narodowego

  (…) Oświadczenie Mariana Kowalskiego:

  ,,Szanowni Państwo,
  właśnie otrzymałem informację od Roberta Winnickiego, że odwołuje mnie z funkcji wiceprezesa partii Ruch Narodowy. (…)”

  źródło: http://www.prawy.pl/z-kraju/10404-winnicki-wyrzucil-kowalskiego-z-wladz-ruchu-narodowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s