Nie taka drachma straszna

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Grecja_wynik

Grecy opanowali strach przed „wielką trojką”. Kiedy my?

View original post 439 słów więcej

Reklamy

Komentarzy 8 to “Nie taka drachma straszna”

 1. mgrabas Says:

  „piątek, 10, lipiec 2015 13:13 Anna Wiejak

  Rząd Ciprasa ugiął się przed eurokratami – zrobią z Greków niewolników. Oto szczegóły greckich propozycji

  Grecja przedłożyła w czwartek swoim wierzycielom ze strefy euro nowy plan reform, w którym zobowiązuje się do zrewidowania wysokości świadczeń oraz wzrost podatków w zamian za pomoc w spłacie zadłużenia oraz trzyletnią pożyczkę pomocową. Co ciekawe, przedstawione przez stronę grecką propozycje są analogiczne do tych, które wcześniej zostały odrzucone, a następnie poddane pod referendum.

  Przedstawiony przez Ateny 13-stronicowy dokument zostanie teraz uważnie przeanalizowany, aby zdążyć przed zaplanowanym na niedzielę szczytem wszystkich 28 krajów Unii Europejskiej.

  Podatek od towarów i usług (VAT)

  Grecja zaproponowała zmianę w podatku VAT – kość niezgody między stronami w trakcie negocjacji – w nadziei na podniesienie przychodów o 1 proc. PKB. Zgodnie z założeniami projektu VAT ma być jednakowy dla wszystkich produktów i wynosić 23 procent. Również dla restauracji, które obecnie obowiązuje stawka 13 procent. Podstawowe produkty, jak żywność, energia i woda będą opodatkowane w wysokości 13 proc., natomiast artykuły medyczne, książki i teatr zostaną opodatkowane 6 proc. stawką VAT.

  Koniec z ulgami podatkowymi dla wysp

  Rząd zaproponował zredukowanie ulg podatkowych oferowanych obecnie greckim wyspom, włącznie ze zniesieniem na wiele lat 30 proc. upustu. To miałoby zacząć obowiązywać począwszy od najbogatszych wysp już w październiku, natomiast w pozostałych – do końca 2016 roku.

  Podniesienie innych podatków

  Podatek korporacyjny ma zostać podniesiony z 26 proc. obecnie do 28 procent – tym samym rząd Ciprasa wyszedł naprzeciw żądaniom kredytodawców. Wzrośnie także podatek od dóbr luksusowych oraz zostanie wprowadzony nowy podatek – od reklam telewizyjnych.

  Reforma emerytur

  Wiek emerytalny ma zostać podniesiony do 67 proc., lub do 62, jeżeli dana osoba do 2022 r. będzie miała za sobą przepracowane 40 lat. Ateny stworzą także mechanizmy zapobiegające odchodzeniu Greków na wcześniejsze emerytury poprzez wprowadzenie kar finansowych za decydowanie się na taką praktykę.

  Cięcia w wydatkach na wojsko

  Budżet przeznaczony na potrzeby wojska zostanie zmniejszony o 100 mln euro w tym roku a 200 mln euro w roku 2016 poprzez redukcję etatów w wojsku oraz zmniejszenie zaopatrzenia. Kredytodawcy domagali się redukcji o 400 mln euro.

  Uchylanie się od płacenia podatków

  Grecki rząd zaproponował przedsięwzięcie środków w celu ukrócenia procederu uchylania się od płacenia podatków, co w Grecji stanowi poważny problem, oraz usprawnienia systemu pobierania podatków.

  Prywatyzacja

  Grecki rząd planuje sprzedać pozostające w rękach państwa udziały w greckim gigancie telekomunikacyjnym OTE oraz sprywatyzować porty w Pireusie i Salonikach nie później niż w październiku.

  Cele budżetowe

  Ateny wcześniej przystały na żądania kredytodawców obcięcia podstawowych nadwyżek o 1 proc. PKB jeszcze w tym roku, o 2 proc. w roku 2016 i o 3 proc. w 2017. Jednakże w czwartek przedstawiciele rządu Grecji wskazywali, iż, aby zrealizować te cele, należy raz jeszcze przeanalizować je w świetle tragicznych warunków gospodarczych, jakie panują w kraju, włącznie z wpływem kontroli kapitału oraz zamknięcia systemu bankowego.

  Dług publiczny

  Grecja obiecała także ograniczyć swój dług publiczny, który obecnie wynosi 180 proc. PKB

  Anna Wiejak

  Źródło: EUbusiness”

  źródło: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10000-rzad-ciprasa-ugial-sie-przed-eurokratami-zrobia-z-grekow-niewolnikow-oto-szczegoly-greckich-propozycji


  od mg: co robiły i nadal robią Polakom sprzedajne kukiełki pokroju Komorowskiego czy Tuska, dokładnie to samo robi Grekom Cipras, bo tylko na takich ludzi jest miejsce na wystarczająco wysokich – do tego by robić krecią robotę – stanowiskach! tylko takich ludzi instalują ci, którzy zawsze pozostając w ukryciu realizują krok po kroku swoje globalistyczne plany

 2. mgrabas Says:

  http://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/14/porozumienie-w-sprawie-grecji-czyli-porazka-dla-europy/

 3. mgrabas Says:

  13-ego lipca 2015 r. Grecja, jako w pełni suwerenny kraj, przestaje istnieć. Staje się czymś na kształt Niemiecko-Brukselskiego Terytorium Powierniczego. Wszystkie najważniejsze decyzje mają być od tej pory podejmowane przy udziale przedstawicieli i pod kontrolą obcych państw. (…)”

  źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/szewczak-grecja-przestaje-istniec,14297556237#ixzz3fsjaWcwD

  • mgrabas Says:

   „18 sierpnia 2015 15:21:12

   Niemcy przejmują Grecję. 14 greckich lotnisk trafi w ręce niemieckiej spółki

   Grecja musi wyprzedawać swój państwowy majątek. Wszystko odbywa się w ramach porozumień i programów „pomocowych”. Pod młotek właśnie jako pierwsze idą greckie lotniska, w których posiadanie wejdzie niemiecka spółka Fraport AG. Sprzedaży dokonuje grecki rząd pod wodzą Aleksisa Tsiprasa, który wcześniej dziarsko organizował referendum ws. narzucanych przez banksetrów i Unię planów porozumienia.

   Pytanie referendalne na które Grecy ostatecznie odpowiedzieli NIE brzmiało: Czy plan porozumienia przedstawiony przez Komisję Europejską, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy na spotkaniu Eurogrupy 25 czerwca 2015 roku, składający się z dwóch części i stanowiący ich jednolitą propozycję powinien zostać zaakceptowany? (…)

   Grecy powiedzieli NIE, ale Cipras ostatecznie ugiął się pod żądaniami KE, EBC i MFW i wdraża narzucone przez te instytucje „reformy”, czyli prowadzi wyprzedaż państwowego majątku w zamian za kolejną „pomoc” w postaci kolejnych miliardów, które w większości pójdą na spłacanie dotychczasowego zadłużenia Grecji.

   Grecy rozpoczęli już wyprzedaż, ale jak zauważa Niezalezna.pl, która przyjrzała się bliżej sprawie zakupu lotnisk przez Fraport AG: Dyrektorem generalnym Fraport AG jest Stefan Schulte. (…) Menadżer ten od czerwca 2013 r. jest członkiem Rady Gospodarczej CDU, czyli partii, na której czele stoi… kanclerz Niemiec Angela Merkel. Okazuje się więc, że w wyniku unijno-greckich ustaleń, prowadzonych pod dyktando Niemiec, w prywatne ręce człowieka Angeli Merkel trafi kilkanaście państwowych greckich lotnisk, m.in. w Salonikach oraz na wyspach Korfu, Rodos, Kos i Santorini.

   Innym ciekawym aspektem greckiego kryzysu jest to, że na całym tym kryzysie korzysta również niemiecki budżet. Niemieccy naukowcy z Instytutu Badania Gospodarki (IWH) poinformowali w poniedziałek, że od roku 2010 do dnia dzisiejszego dzięki redukcji zobowiązań finansowych wynikających ze spłaty odsetek Niemcy zaoszczędziły około 100 mld euro, co odpowiada ponad 3 proc. PKB. Cała dotychczasowa pomoc na rzecz Grecji ze strony Niemiec to 90 mld euro. Każda natomiast informacja o pogarszającej się sytuacji w Grecji sprawiała, że spadały niemieckie obligacje, a więc spadały wydatki z niemieckiego budżetu. Jak skomentował całą sytuacje Instytut Badań Gospodarki: Oszczędności przewyższą koszty kryzysu, nawet wtedy, gdy Grecja nie spłaci w całości swoich długów (…). Niemiecki budżet skorzysta finansowo na kryzysie nawet wtedy, jeśli Grecja nie spłaci ani centa.

   źródło: http://www.kufel.pl/pelnykufel/1231/niemcy-przejmuja-grecje-14-greckich-lotnisk-trafi-w-rece-niemieckiej-spolki/

 4. mgrabas Says:

  http://piotrbein.wordpress.com/2015/07/15/niemcy-dotyka-ten-sam-los-co-grecje-przez-zydowskiego-okupanta/

 5. mgrabas Says:

  „(…) Scenariusz greckiego kryzysu może powtórzyć się w innych państwach członkowskich NATO z powodu nadmiernych wydatków na obronę, uwarunkowanych jakoby „rosyjskim zagrożeniem”, pisze dziennikarz czasopisma online The Strategic Culture Foundation Finian Cunningham. (…)”

  źródło:: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150705/615514.html

 6. mgrabas Says:

  Grecy 6 lipca zdecydowali NIE. Już po paru dniach UE ich zgwałciła – i to tak, że w TV pokazują Greków tańczących. Jak ogromne majątki im odebrano, jakie zobowiązania za nich podjęto – po to, by bańka EURO pękła jeszcze nie DZIŚ ! Nie mogliście spłacić 1.5 mld. euro, to wam damy 80 (no, lepiej 90!) nowiutkich, elektronicznych  miliardów!

  źródło: http://dakowski.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s