O tym, że proponowana w referendum nowa ordynacja wyborcza do Sejmu oparta o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to ukartowane kolejne oszustwo, mające swój cel.

Najprościej jak się da:

przykład 1. – USA – dzięki JOW-om w USA rządzą od lat te same dwie największe partie, a dokładniej ich wspólny mocodawca (rządzący z za kulis),

przykład 2. – „polski” Senat – dzięki JOW-om Senat również zdominowany jest przez 2 największe partie, mające tego samego (antypolskiego) mocodawcę.

Decyzje o obywatelach przegłosowują partie, nie obywatele. Głos obywateli się nie liczy. Obywatelom jest coraz …gorzej.

JOW-y ten stan skutecznie cementują.

Reklamy

Komentarze 3 to “O tym, że proponowana w referendum nowa ordynacja wyborcza do Sejmu oparta o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to ukartowane kolejne oszustwo, mające swój cel.”

 1. mgrabas Says:

  Samą zmianą ordynacji wyborczej robakowi partyjniactwa urwalibyśmy tylko jedną nóżkę. Odebraniem budżetowych pieniędzy – nieco pasożyta osłabimy Ale trzeba go rozgnieść całkowicie.

  (…) aby 6. września faktycznie stało się coś ważnego dla Polski – powinniśmy w głosowaniu udzielić odpowiedzi na jeszcze jedno, fundamentalne pytanie.

  Powinno ono brzmieć: „Czy jesteś za całkowitym zakazem istnienia partii politycznych w Polsce?”. Tylko tak uzupełniona reforma prawa wyborczego i innych ustaw – mogłaby przynieść oczekiwany przez swych zwolenników sens. Zniknąłby też podstawowy punkt sporny dzielący antysystemowców debatujących o wszystkich „za” i „przeciw” JOW-ów. (…)

  (…) odpowiedzmy sobie na to podstawowe, czwarte pytanie: „CZY JESTEŚMY ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM ISTNIENIA PARTII POLITYCZNYCH W POLSCE?”.

  Konrad Rękas”

  źródło: http://konserwatyzm.pl/artykul/13060/czwarte-pytanie

  za: http://marucha.wordpress.com/2015/07/01/czwarte-pytanie/

 2. mgrabas Says:

  „Raynold http://raynold.blog.onet.pl/ said

  2015-07-02 (czwartek) @ 03:59:19

  Pisałem to już dziesiątki razy ale jeszcze powtórzę. Sama wymiana świń przy korycie nie da nic, bo po jakimś czasie nowe świnie zaczną sie zachowywać jak te stare. By cokolwiek zmienić na lepsze, trzeba raz na zawsze porąbać koryto.
  No i zacząć ludzi uczyć od podstaw samo rządzenia się jak to jest np. w Szwajcarii. Tam rządzący są zwykłymi urzędnikami, którzy wykonują tylko to, co zleci im naród. Jak tego nie robią, to w trybie ekspresowym usuwani są ze stanowiska. Prezydent zaś nie musi mieć dworu równego angielskiemu, a do pracy dojeżdża rowerem :-)”

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2015/07/01/czwarte-pytanie/#comment-494766

 3. mgrabas Says:

  Co dalej Polsko ?

  19 maja 2015

  Kiedyś na jednym z portali na pytanie, kto wygra wybory, napisałem:

  Kto wygra? Oczywiście ten kto:
  1. Jest odpowiedniej narodowości lub ma przynajmniej taką Salcie
  2. Działa w systemie od czasów około stołowych
  3. Jest sympatykiem przynajmniej jednego z wymienionych: NATO, Unii, USA, Izraela, Watykanu, Fedu
  4. Jest przeciwnikiem unii Słowiańskiej i demokracji szwajcarskiej
  5. Kocha przepych i władzę, pieniądze, inwigilację obywateli, zamordyzm i układy partyjno-towarzyskie.

  Pomimo, że wybory jeszcze się nie skończyły, przewidywania moje na pewno się ziszczą.

  Co robić w nadchodzącą niedzielę? Również i to napisałem już gdzieś w Internecie:

  O ile głosowanie w pierwszej turze miało bardzo duże znaczenie, to druga jest tylko wyborem pomiędzy g… miękkim a twardym lub dżumą a tyfusem. Ja na pewno nie będę wybierał, jak to niektórzy mówią, mniejszego zła, bo zło jest zawsze złem.
  O ile pójdę na wybory, to jedynie po to, by na kartce przy tych gnojkach napisać co powyżej. Przynajmniej ludzie z komisji trochę się uświadomią.

  I na koniec podsumowując obecne wybory, muszę napisać, ze jest to jedynie próbka tego co będzie jesienią. Czy obecne doświadczenie wykorzystamy później, zależy to od nas samych, bo nikt inny za nas tego nie zrobi. By nastąpiła zmiana, trzeba jednak edukować społeczeństwo od podstaw. Jednak ważniejszą od edukacji sprawą jest oderwanie ludzi od telavizji, bo gdy się tego nie zrobi, to edukacja na nic się nie zda bo ludzie i tak będą wierzyć w to co usłyszą w tv.
  Sama edukacja powinna polegać na uświadomieniu ludziom, że każda partia jest systemem, który w założeniu jest organizacją mafijno-przestępczą. Nawet jeśli nowa partia jest pro ludzka i propaństwowa, to system piramidy na której bazuje i tak przerobi ją wedle założeń odgórnych. Nie tędy więc droga, bo zmiana przy korycie nic nie da. By Polska stała się wolną, należy raz na zawsze zniszczyć koryto!

  źródło: http://raynold.blog.onet.pl/2015/05/19/co-dalej-polsko/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s