Platformersi obsadzili zarząd nieistniejącej elektrowni jądrowej i przyznali sobie atomowe pensje po 100 tys. zł

Reklamy

Komentarze 3 to “Platformersi obsadzili zarząd nieistniejącej elektrowni jądrowej i przyznali sobie atomowe pensje po 100 tys. zł”

 1. mgrabas Says:

  „(…) W zaciszu gabinetów, w tajemnicy przed społeczeństwem i poza wszelką kontrolą organów władzy państwowej odbywa się czwarty rozbiór Polski – tak poseł Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu komentuje działalność Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Komisja w ostatnich latach przekazała gminom żydowskim kilkaset nieruchomości państwowych oraz samorządowych o nieokreślonej wartości. Jednocześnie wypłaciła blisko 100 milionów złotych odszkodowań.

  Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której Kopyciński dowodził, że Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a jej działania są niejawne.

  -Tak jak Komisja Majątkowa, Komisja Regulacyjna przed nikim nie odpowiada, a od jej orzeczeń nie istnieje odwołanie – twierdzi poseł Twojego Ruchu, przytaczając odpowiednie ustawy związane ze stosunkiem Państwa z gminami wyznaniowymi żydowskimi.

  -[Komisja – red.] działa poza ramami organizacyjnymi administracji publicznej, jedynie jego obsługę kancelaryjną zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. I mimo, że Minister Administracji i Cyfryzacji wyznacza połowę członków Komisji Regulacyjnej, a także po dwóch członków składów orzekających w poszczególnych sprawach, to jak wynika z odpowiedzi na moją interpelację, nie ma zielonego pojęcia o tym, co przez te wszystkie lata Komisja robiła.- Mówił Kopyciński.

  Ponadto, członek Twojego Ruchu wymienia inne nieprawidłowości – według dokumentów, samorządy nie mogą kwestionować orzeczeń Komisji przed sądami, postępowania Komisji nie są regulowane przepisami prawa, a „Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 października 1997 roku”, wobec czego – według Kopycińskiego – członkowie Komisji Regulacyjnej, nawet gdyby świadomie i z premedytacją przy wydawaniu orzeczeń przenoszących własność państwa na rzecz gmin żydowskich łamali prawo i działali na szkodę interesu publicznego, to nie mogą odpowiadać karnie.

  Minister Administracji i Cyfryzacji albo nie wie, albo nie chce poinformować, jaka jest powierzchnia i wartość nieruchomości zwróconych gminom żydowskim. Po dwunastu latach od momentu, do którego można było zgłaszać roszczenia z 5504 wszczętych spraw zakończono 890. – Mówił Kopyciński i wyliczył, że w wyniku do tej pory wydanych orzeczeń, gminy wyznaniowe żydowskie otrzymały blisko 28 mln zł rekompensat i ponad 55,5 mln zł odszkodowań.

  Przy okazji wyszło na jaw, czemu Minister Administracji i Cyfryzacji nie wie nawet, jakiej wartości i powierzchni majątek Komisja Regulacyjna przekazała gminom wyznaniowym żydowskim. Okazało się bowiem, że przez te wszystkie lata, nikt nie sporządzał nawet operatów szacunkowych, by określić jakiej wartości nieruchomości były orzeczeniami Komisji Regulacyjnej odbierane gminom i przekazywane gminom wyznaniowym żydowskim. – Zauważa Kopyciński.”

  źródło: http://www.wprost.pl/ar/448152/Kopycinski-Gminy-Zydowskie-dostaly-od-panstwa-100-mln-zl/?pg=0

  „(…)

  Co ciekawe w dziesięciu przypadkach, w których roszczenia gmin wyznaniowych na skutek nieuzgodnienia orzeczenia przez Komisję były rozpatrywane przez sądy, w siedmiu przypadkach już zostały one przez sądy oddalone. Ciekaw jestem w ilu przypadkach roszczenia gmin wyznaniowych zostałyby uwzględnione, gdyby rozpatrywała je nie Komisja Regulacyjna, a niezawisły sąd – Skwitował poseł TR.

  DK, informacja prasowa ”

  źródło: http://www.wprost.pl/ar/448152/Kopycinski-Gminy-Zydowskie-dostaly-od-panstwa-100-mln-zl/?pg=1

 2. mgrabas Says:

  „Posted by Marucha w dniu 2015-06-03 (środa)

  Żydowskie sajany – już całkiem otwarcie w polskim parlamencie

  Poseł Janusz Dziedziczak – to on będzie właził Żydom w dupę aż po tenisówki.

  Poseł PiS pokieruje proizraelskim lobby w sejmie

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Dziedziczak, stanie na czele polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej, której utworzenie ma nastąpić w poniedziałek w Warszawie.

  [Tak się w nowomowie nazywa to, co ongiś określano mianem „sajan”, a czego nie znajdziesz w Wikipedii – admin]

  Jak pisze dziennik „Jeruzalem Post” do utworzenia grupy lobbystycznej dochodzi 70 lat po Holocauście. Będzie ona pierwszą tego rodzaju grupą w polskim parlamencie. Jej powstanie izraelski dziennik nazywa momentem historycznym.

  [Właściwie to diabli wiedzą, po co nam taka „grupa lobbystyczna”. Cały polskojęzyczny parlament stanowi od dawna taką grupę, walcząc o interesy Żydolandii bardziej, niż o polskie. – admin]

  „W chwili wzrostu antysemityzmu w Europie i na świecie, ta inicjatywa polskich parlamentarzystów, otwartego wsparcia państwa żydowskiego, zaledwie 70-lat po Holocauście, jest wzruszająca” – stwierdza na łamach „Jeruzalem Post” Shai Hermes, szef Światowego Kongresu Żydów, który wraz z delegacją z Izraela będzie uczestniczył w inauguracji nowopowstałej grupy w Warszawie.

  Oprócz niego w delegacji z Izraela, która przyjedzie do Warszawy znajdzie się również m.in.: Josh Reinstein, szef grupy chrześcijańskiej w Knesecie i dyrektor Israel Allies Foundation European Andras Patkai. W uroczystościach ma uczestniczyć również ambasador Izraela w Warszawie, Anna Azari.

  Stronie polskiej w inauguracji proizraelskiego lobby przewodniczył będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak, w przeszłości rzecznik premiera Jarosława Kaczyńskiego.

  „To jest bardzo ważny moment dla dyplomacji opartej na wspólnych wartościach. Siedemdziesiąt lat po Holocauście musimy zwiększyć nasze wysiłki na rzecz mobilizacji wsparcia dla Izraela. Izrael jest jedynym gwarantem przetrwania dla Żydów” – powiedział Josh Reinstein.

  Powstająca w polskim parlamencie proizraelska grupa będzie 32 tego typu inicjatywą w parlamentach różnych krajów świata.

  [Czy ktokolwiek słyszał o jakiejś tego typu grupie lobbującej na rzecz jakiegokolwiek innego państwa? – admin]

  za: http://marucha.wordpress.com/2015/06/03/zydowskie-sajany-juz-calkiem-otwarcie-w-polskim-parlamencie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s