Zdrowie

w komentarzach pod tym tematem dzielmy się informacjami, dyskutujmy i weryfikujmy swoją wiedzę dotyczącą jak najszerzej pojętego zdrowia człowieka

Komentarzy 85 to “Zdrowie”

 1. mgrabas Says:

  O wyższości przesalania nad niedosalaniem

  cz. 1 http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nauka/o-wyzszosci-przesalania-nad-niedosalaniem,1,4409994,wiadomosc.html
  cz. 2 http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nauka/o-wyzszosci-przesalania-nad-niedosalaniem,2,4409994,wiadomosc.html

 2. mgrabas Says:

  Krótka historia orgazmu

  cz. 1 http://facet.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/krotka-historia-orgazmu,754194
  cz. 2 http://facet.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/krotka-historia-orgazmu,754194,,2

  Najwolniejsza droga do celu daje najwięcej satysfakcji.” – powiedzonko zaczerpnięte z mądrości ludowej Marsjan :)

 3. freenata Says:

  Sól jest potrzebna organizmowi, bo reguluje gospodarkę wodną. Bez soli i innych elektrolitów, po prostu się odwadniamy, nawet jeśli przyjmujemy dużo płynów. Na długotrwałym „niedowodnieniu” cierpi m.in. układ krwionośny. Mitem jest, że sól powoduje nadciśnienie. Nie mieli na co zwalić, chcieli zarobić na świństwach powodujących zawały itd… Uwaga natomiast na E536 w soli, bo to trucizna, powodująca choroby układu oddechowego. Kupuj sól bez E!

 4. mgrabas Says:

  Totalitarna kontrola umysłów FLUOREM

  NIE używaj pasty do zębów z Fluorem!!! NIE pij wody z kranu bo jest Fluoryzowana!!! NIE pij wody butelkowanej z Fluorem!!!

  Uważaj na oznaczenia: [NaF], [BF3], [Me2SiF6], [HF], [Na2SiF6], [NH4F], [CaF2], [Ca5(PO)4*3(OH,F)], [Na3AlF6]

  (…)”

  żródło: http://raksyjonizmu.wordpress.com/2011/06/06/totalitarna-kontrola-umyslow-fluorem/


  od mg: więcej o fluorze tam http://www.bioter.pl/prasa/fluor.htm a także tu https://7777777blog.wordpress.com/2011/05/04/pytania-do-referendum/#comment-177

  • mgrabas Says:

   Fluoride, Aspartame and Agenda 21 *see description*

   Fluor + Aspartam

   aspartam zabił moją żonę PL

   produkty zawierające aspartam 2nd edition

   po co ktokolwiek miałby to robić?

   https://7777777blog.wordpress.com/2011/05/21/oni-chca-zabic-ciebie-i-twoich-bliskich/#comment-384

   • mgrabas Says:

    Fluor – zabójca ludzkości

    Dzisiaj kilka informacji omijanych przez kryminalne media nt. fluoru, który w postaci związków, głównie fluorku sodu, stosuje się m.in. do „uzdatniania” wody i past do zębów.

    Fluor główną przyczyną chorób układu krążenia
    Na podst. Breaking: Fluoride Linked to #1 Cause of Death in New Research

    Nowe, przełomowe badania wykazują, że fluorek sodu jest głóną przyczyną chorób układu krażenia. Stymuluje on bowiem tzw. arteriosklerozę czyli zwapnienie naczyń krwionośnych. Choroby naczyń w tym miażdżyca są główną przyczyną zgonów na świecie – np. w 2008 roku zabiły 17 milionów ludzi – tj. więcej niż rak. Badania wykonane na próbce 60 pacjentów zostały opublikowane w styczniowym numerze magazynu medycznego Nuclear Medicine Communications. Naukowcy stwierdzili, że zwapnienie naczyń u badanych pacjentów bez wątpienia było spowodowane zwiększoną ilością fluorku sodu w organizmach. Fluorek sodu jest w wielu krajach dodawany do wody, mimo że eksperci medyczni ostrzegają, że powoduje to u ludzi spadek ilorazu inteligencji i wzrost bezpłodności.

    Rzekomym powodem dodawania fluorku jest zapobieganie psucia się zębów i poprawy higieny jamy ustnej. Nowe badania wykazały jednak, że fluorek sodu nie ma takiego działania. O wiele lepsza jest np. witamina D, która nie powoduje efektów ubocznych

    USA jest jednym z takich krajów, mimo że istnieje mocna opozycja przeciwna fluoryzacji wody. Rząd owszem, przyznaje, że fluoryzacja powoduje problemy zdrowotne, ale nie redukuje programu fluoryzacji. W 1962roku zalecono dodawania fluorku sodu w ilości pomiędzy 0.7 a 1.2 miligramów na litr. Obecnie 72% Amerykanów spożywa wodę z fluorem, co w efekcie przyczynia się do bardzo wysokiej ilości osób z chorobami naczyń wieńcowych.

    Negatywne skutki fluoru zostały potwierdzone w 24 innych badaniach zogniskowanych na sprawności umysłowej oraz w ponad 100 testach na zwierzętach. Potwierdziły one jego związek ze wzrostem bezpłodności, cukrzycy i innych problemów zdrowotnych. Np. 28% z badanych dzieci, które osiągnęły najwyższe wyniki w testach na inteligencję, mieszkały w regionach gdzie fluoryzacja wody jest niewielka, podczas gdy z regionów o wysokiej fluoryzacji było ich tylko 8%.

    Autorzy artykułu apelują o całkowite zaprzestanie dodawania związków fluoru do wody. Tymczasem powinno się stosować efektywne filtry, które je usuwają.

    Fluor jest jednym z najsilniejszych anty-psychotycznych substancji

    Całość:
    http://monitorpolski.wordpress.com/2012/01/18/fluor-zabojca-ludzkosci/

    źródło: StopCodex

  • mgrabas Says:

   Coś o fluorze czego nie przeczytasz w codziennej prasie.

   http://www.oswiecenie.com/fluor.htm

  • mgrabas Says:

   http://prawdaxlxpl.files.wordpress.com/2013/05/74102_409962515762908_41618535_n.jpg

 5. mgrabas Says:

  Czego nie powie Ci Twój lekarz…

  http://www.bioter.pl/prasa/index.htm


  od mg: lekarzom nie opłaca się o tym mówić swoim pacjentom…

 6. mgrabas Says:

  Szczepienie dzieci nie jest obowiązkowe! Jest wyrok sądu

  źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/17/szczepienie-dzieci-nie-jest-obowiazkowe-jest-wyrok-sadu/

  od mg: jest coraz więcej ujawnianych przypadków autyzmu jako bezpośredniego skutku ubocznego szczepień noworodków

  poniższy film opowiada o jednym z takich przypadków…


  dzieci nieszczepione nie chorują na autyzm http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6288

  filmy o osobach autystycznych, niektóre chwytają za serce i nie dają się zapomnieć: Jestem Sam (Sam) ‚2001, Temple Gardin ‚2010 *),Rain Man ‚1988, Zaklęte serca, Paradox Lake, Domek z Kart (Dom z kart), Śniegowe ciastko, Kod Merkury, Twarz mordercy, Czarny balonik ‚2008, The curious incident of the dog in the night-time, Matka Davida, Usłyszeć ciszę, Klan, Wciąż ją kocham (Dear John), Moje własne niebo ‚2007, Haiyang tiantang ‚2010, Nazywam się Khan ‚2010, Horse Boy ‚2009, Adam ‚2009, Diabelskie igraszki ‚2008, Piękne umysły – Mistrzowie pamięci ‚2008, Piękne umysły – Efekt Einsteina ‚2008, Piękne umysły – Drażliwa kwestia płci ‚2008, Chocolate / Zen – The Warrior Within ‚2008, Autyzm, disco i ja Ben X ‚2007, Taki jestem ‚2007, Autism: The Musical ‚2007, Na imię ma Sabine ‚2007, The Boy Inside ‚2006, Rozstania i powroty ‚2006, Sniegowe ciastko ‚2006, Tomek i ja ‚2006, Zaklęte serca ‚2005, Mój przyjaciel Henry ‚2004, Usłyszeć ciszę ‚2003, Paradox Lake ‚2002, Kod Merkury ‚1998, Cube ‚1997, Twarz mordercy ‚1994, Zrozumieć Ciszę ‚1994, Dom z kart ‚1993, O chłopcu, który umiał latać ‚1986, Son-Rise: A Miracle of Love ‚1979, Milczące Anioły, Nasz Autyzm, Zamknięty Świat Adama, Zrozumieć autyzm (przy okazji, Milczące anioły – o zespole retta, Adam – o zespole aspergera)
  *) http://sporothrix.wordpress.com/2010/02/23/temple-grandin/

  • mgrabas Says:

   Uwaga! – Nowelizacja ustawy o szczepieniach

   21 Wrzesień 2011

   Maria Dorota Majewska, 20 września 2011

   Szanowni Państwo,

   Z przykrością donoszę, że jednak nasze nadzieje na liberalizację ustawy o szczepieniach były płonne. Wczoraj dostałam informacje o planowanych poprawkach do tej ustawy. Jeszcze nie przeanalizowałam szczegółów, ale ogólnie wygląda, że nie zmieniono terminu „obowiązkowe” na „zalecane”, co sugerował nowy rzecznik GIS. Teraz tylko przybywający do Polski turyści czy politycy (np. Bill Gates, królowa Elżbieta ) nie będą zgarniani na lotniskach i przymusowo szczepieni. Zmieniła się więc tylko kosmetyka i dotyczy ona głownie obywateli zagranicznych, a polskie społeczeństwo nadal będzie traktowane instrumentalnie metodami totalitarnymi (dla zysków koncernów farmaceutycznych i lobbystów). Nadal będzie pozbawione podstawowych praw człowieka, wiec każdy rodzic w pojedynkę musi walczyć z systemem o życie i zdrowie swego dziecka. Kartele farmaceutyczne i lobbyści wygrali tę batalię. Nasz rząd widać uznał, że Polakom nie przysługują takie same prawa, co obywatelom krajów zachodnich.

   http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/4625

   Maria Majewska, 21 września 2011

   Totalitaryzm szczepionkowy a Karta Praw Człowieka

   Wydaje się, że panujący w Polsce totalitaryzm szczepionkowy (unikalny w UE) ma swoje podłoże w fakcie, ze Polska, jako jedyna w UE obok UK, nie podpisała KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ, która wyraźnie zabrania wszelkiego medycznego terroru wobec obywateli. Ciekawe, że tej karty nie podpisał ani poprzedni rząd PiS, ani PO. To pokazuje, ze obie te partie naprawdę służą przede wszystkim interesom globalnego kapitału, a nie interesom Polski i Polaków. Utrzymanie w Polsce obowiązkowych szczepień służy wyłącznie koncernom farmaceutycznym do testowania na polskich dzieciach swoich szczepionek, w czym specjalizuje się kilka polskich grup wakcynologów. Dziś młode Polki muszą uciekać za granicę, żeby rodzić bezpiecznie i uchronić swe niemowlęta przed szczepionkowym okaleczeniem lub śmiercią. Może tam uchowają się zdrowe pokolenia Polaków, bo jak wiemy, obecne żyjące w Polsce dzieci są poważnie okaleczone neurologicznie i kognitywnie, co wykazało wiele badań przesiewowych oraz pokazują coraz bardziej żałosne „osiągnięcia” edukacyjne dzieci. Czy istnieje w Polsce partia, która przyzna Polakom podstawowe prawa człowieka, jakie mają obywatele prawie całej UE?

   http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2010:083:0389:0403:PL:PDF

   Maria Majewska, 20 września 2011

   Zgony poszczepienne vs. od chorób zakaźnych

   Szanowni Państwo, Lobbyści szczepionkowi straszą w mediach, że w UE bardzo wzrosła zachorowalność na „niezwykle groźne” choroby zakaźne, ponieważ wielu rodziców odmawia szczepienia swych dzieci. Zestawmy więc dane dotyczące zgonów z powodu tych chorób oraz zgonów w wyniku powikłań poszczepiennych. Badanie opublikowane w „Human and Experimental Toxicology” wykazuje wzrost umieralności niemowląt korelujący ze wzrostem liczby szczepień.

   http://het.sagepub.com/content/early/2011/05/04/0960327111407644

   Można też samemu zrobić własne analizy, żeby się przekonać, iż kraj szczepiący najwięcej (USA) ma największą umieralność niemowląt z krajów rozwiniętych (7 na 1000 zdrowych urodzeń), a kraje szczepiące najmniej (Skandynawia, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Japonia), mają najniższą umieralność – ok. lub poniżej 3 na 1000 urodzeń. Dane o zachorowalności na odrę czy krztusiec w rożnych krajach UE można znaleźć na stronie Euvac.net.

   http://euvac.net/graphics/euvac/index.html

   Z tych danych wynika, że w r. 2010 na krztusiec zachorowało w UE 15749 osób, z czego 3 zmarły. Około 82 % osób, które zachorowały, było zaszczepionych, co dowodzi, że szczepionki DTP/DTaP są mało skuteczne. Zestawmy te liczby z liczbami zgonów po szczepionkach DTP/DTaP. Mamy tu tylko publicznie dostępne dane amerykańskie z bazy VAERS. Wg. nich w USA w 2010 r. zarejestrowano 14 zgonów po szczepionkach zawierających DTP/DTaP, co znaczy, że realnych zgonów było tam od 140 do 1400 (bo wg. FDA rejestruje się tylko od 1 do 10% wszystkich przypadków). Ekstrapolacja tych danych na populację UE da nam liczby od 233 do 2330 zgonów po szczepionkach DTP/DTaP w 2010 r. (przy założeniu podobnego stopnia wyszczepienia). I to są liczby, które trzeba ze sobą porównywać – 3 zgony w roku wskutek krztuśca, a co najmniej 233 zgony po szczepionkach DTP/DTaP. Na odrę w 2010 zachorowało w UE 30367, a zmarło 21 osób (z czego 18 zmarło w Bułgarii). Po szczepionkach MMR w USA w tym roku zarejestrowano 16 zgonów, co znaczy realnych zgonów było prawdopodobnie od 160 do 1600, a po ekstrapolacji tych liczb na populację UE byłoby to od 266 do 2660 zgonów po MMR. A więc z powodu odry zmarło w UE w 2010 r. 21 osób, a po szczepionkach MMR mogło umrzeć ponad 266. Tylko w ten sposób należy porównywać dane dotyczące umieralności z powodu chorób zakaźnych i szczepień. Z tych zestawień jasno wynika, że umieralność poszczepienna uprzednio zdrowych dzieci jest znacznie większa niż umieralność z powodu chorób zakaźnych, przeciw którym się je szczepi. Wybór rodziców sprowadza się więc do tego – czy chcą ryzykować poszczepienną śmierć bądź kalectwo swego zdrowego dziecka, czy pogodzą się z niewielkim ryzykiem, że ich dziecko może zachorować. Ważny do odnotowania jest fakt, że w krajach rozwiniętych praktycznie nikt nie umiera dziś z powodu dziecięcych chorób zakaźnych, choć tysiące dzieci nadal na nie chorują. Choroby zakaźne wieku dziecięcego uważane są dziś za stosunkowo łagodne i łatwe do wyleczenia, lecz szczepionkowe lobby dla zysków nadal czyni z nich straszaka. Gdyby szczepienia były całkowicie bezpieczne, nie byłoby tych dylematów, ale ponieważ nie są, to wybór w tej sprawie musi należeć wyłącznie do rodziców.

   Maria Majewska, 20 września 2011

   Powikłania poszczepienne, NMR i DTP

   Do danych o zgonach po szczepionkach MMR i DTP/DTaP należy dodać dane o ciężkich, okaleczających powikłaniach poszczepiennych. Otóż w bazie VAERS w USA zarejestrowano w 2010 r.: 329 przypadków takich powikłań po MMR i 430 po DTP/DTaP, co w przeliczeniu na realne liczby (10 do 100 razy większe) wynosi od 3290 do 32 900 po MMR i od 4300 do 43 000 po DTP. Ekstrapolacja tych liczb na populację UE daje od 5483 do 54 830 ciężkich powikłań po MMR i od 7166 do 71 660 takich powikłań po DTP tylko w jednym roku 2010. Z całą pewnością w tych liczbach znajdują się przypadki encefalopatii poszczepiennej, zwanej autyzmem.

   Maria Majewska, 21 września 2011

   Szczepionki DTaP nie chronią przed krztuścem

   Szczepionki DTaP nie chronią przed krztuścem, albo chronią bardzo krótko (zaledwie przez dwa lata) – pokazuje amerykańskie badanie. Większość osób, które zapadają dziś na krztusiec jest w pełni zaszczepiona. To pokazuje, że nie warto się szczepić przeciw tej chorobie, chyba lepiej i bezpieczniej ją raz przechorować w dzieciństwie, szybko wyleczyć antybiotykiem i uzyskać w ten sposób odporność na całe życie. Ale od fanatyków szczepionkowych należy oczekiwać czegoś innego – raczej będą wymuszać coroczne szczepienia dzieci tymi bardzo toksycznymi i nieskutecznymi szczepionkami, aż do ich trwałego kalectwa lub śmierci. Szczepionki DTP są wśród najbardziej toksycznych i śmiercionośnych ze wszystkich. Ponieważ dziś handel szczepionkami przynosi kartelom farmaceutycznym zyski 30 miliardów $ rocznie i producenci szczepionek planują, że w 2016 ma przynieść 52 miliardy $, trzeba się spodziewać coraz bardziej agresywnych ataków szczepionkowców na wszystkich ludzi.

   http://www.post-gazette.com/pg/11263/1176014-114-0.stm#ixzz1YVNXOsuIhttp://therefusers.com/refusers-newsroom/pertussis-vaccine-failure-and-the-failure-of-pseudo-scientific-vaccination-policy/

   źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/21/uwaga-nowelizacja-ustawy-o-szczepieniach/

   • mgrabas Says:

    http://piotrbein.files.wordpress.com/2012/08/zastrzyki-kalectwa.pdf

    • mgrabas Says:

     „Wpisał: Dr Jerzy Jaśkowski
     19.08.2012.

     Chcesz zachorować, zaszczep się, np. na krztusiec

     Naukowcy przebadali zespół nagłej śmierci niemowląt w 103 przypadkach i stwierdzili : 6,8 % dzieci zmarło w 12 godzin po szczepieniu, 13 % zmarło w ciągu 24 godzin po szczepieniu, 26% zmarło w ciągu 72 godzin po, a kolejne 37% w kolejnym tygodniu, reszta zmarła w okresie do 3 tygodnia po szczepieniu (…)”

     źródło: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6923&Itemid=53

     • mgrabas Says:

      dlaczego w USA żydzi nie są objęci obowiązkiem szczepienia dzieci? (!)

      od mg: bo celem „szczepionek” jest szkodzenie gojom (nie-żydom)

      • mgrabas Says:

      • mgrabas Says:

       „Multimiliarder Bill Gates i jego żona Melinda zaangażowali się w walkę z rzekomym przeludnieniem na świecie. Portal World Net Daily opublikował obszerny artykuł na ten temat przypominając, że właściciel Microsoftu chce całkowicie ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, drastycznie zmniejszając liczbę ludności na świecie poprzez stosowanie szczepionek. Jego żona Melinda – organizatorka niedawnej konferencji eugenicznej, która odbyła się w setną rocznicę zwołania Pierwszego Międzynarodowego Kongresu Eugenicznego w Londynie – chce walczyć z przeludnieniem upowszechniając antykoncepcję i aborcję. (…)
       Gates powiedział, że każda osoba na naszej planecie produkuje średnio około pięciu ton dwutlenku węgla rocznie. Stwierdził, że obecnie jest około 6,8 mld ludzi na Ziemi, ale liczbę tę można ograniczyć od 10 do 15 proc., stosując przymusowe szczepienia (…)
       Fundacja Gatesów otwarcie popiera eugenikę. Ostatnio przekazała ona ponad 100 tys. dol. na badania nad „nieinwazyjną formą odwracalnej kontroli urodzeń dla mężczyzn”. Ma to być rodzaj antykoncepcji dla mężczyzn. Gatesowie wspierają „politykę jednego dziecka” w Chinach, przymusową sterylizację, upowszechnienie antykoncepcji, a w ostatnim czasie program przymusowych szczepień na świecie, na który chcą pozyskać 4 mld dol.”

       źródło: http://www.pch24.pl/pomysly-gatesow-na-walke-z-przeludnieniem,5131,i.html

 7. mgrabas Says:

  Kontrolerzy wiedzieli, że świetnie sprzedający się na całym świecie herbicyd Monsanto powoduje powikłania poporodowe – donosi nowy raport

  źródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/16/kontrolerzy-wiedzieli-ze-swietnie-sprzedajacy-sie-na-calym-swiecie-herbicyd-monsanto-powoduje-powiklania-poporodowe-%E2%80%93-donosi-nowy-raport/

 8. freenata Says:

  Można jeszcze podpisać petycję, żeby zablokować ustawę o nasiennictwie http://alert-box.org/petycja/
  Szczegóły nt tej ustawy (pro GMO) http://tashiwater.wordpress.com/2011/06/19/405/
  Pozdrawiam i życzę zdrowia

  od mg: dziękuję i wzajemnie!

 9. Gustaf Says:

  Dużo na świecie dzieje się w temacie zdrowie.
  Może ten dodatek do tabletki ma już swoje E-ileś tam ?

  http://www.sfora.pl/Wycofuja-skazony-antybiotyk-Nie-zgadniesz-co-w-nim-bylo-a33258

  od mg: ze wszystkich E… najgorszy znany mi E to E951 – aspartam (w napojach „dietetycznych”, sokach „bez cukru”, gumach do żucia itd.) i zaraz po nim E621 – glutaminian sodu (w zupkach z torebki, chrupkach, paluszkach, nawet w przyprawach ziołowych!)

 10. mgrabas Says:

  obiad z neurotoksyn – smażenie wydziela neurotoksyny!

  http://obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1951:zabojcze-neurotoksyny&catid=57:raporty-i-analizy&Itemid=27

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s